Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Silny mróz na Podkarpaciu. Ostrzeżenia IMGW

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. i 2. stopnia przed silnym mrozem dla województwa podkarpackiego.

Od niedzieli do wtorku do godz. 10:00 dla powiatu bieszczadzkiego obowiązuje ostrzeżenie 2. Stopnia. Prognozowana temperatura minimalna w nocy wyniesie od -21 stopni Celsjusza do -17 stopni Celsjusza, a lokalnie w kotlinach spadnie do około -26 stopni Celsjusza, temperatura maksymalna w dzień od -2 do 1 stopni Celsjusza, w kotlinach około -5 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

Ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym mrozem obejmuje 19 powiatów województwa podkarpackiego, w tym m.in. Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg oraz powiaty brzozowski, dębicki, jasielski, mielecki, sanocki i rzeszowski i obowiązuje od godz. 19:00 dnia 17 stycznia 2026 r. do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. Synoptycy przewidują, że temperatura minimalna minimalnej w nocy wyniesie od -16 do -13 stopni Celsjusza, lokalnie termometry mogą wskazać nawet -18 stopni. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -8 do -5 stopni Celsjusza.

Reklama

Kolejne ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy powiatów jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz miasta Przemyśl i obowiązuje do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. W nocy termometry wskażą temperaturę minimalną -18 do -15 stopni Celsjusza. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od -10 do -7 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

IMGW informuje, że ostrzeżenia będą kontynuowane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kierowca ciężarówki chciał ominąć rolniczą blokadę. Potrącił jednego z protestujących

PODKARPACIE. 38-letni rolnik został potrącony przez ciężarówkę, której kierowca chciał ominąć rolniczą blokadę. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki w ciężarówką na DK 19 w Komborni. Dwie osoby ranne

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Kombornia w pow. Krośnieńskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym volvo. Dwie osoby odniosły poważne obrażenia i trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW 984 w Piątkowcu. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś po godz. 11:00 na trasie relacji Mielec-Tarnów. W zderzeniu dwóch samochodów zginął 85-letni mężczyzna. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Ponad 30 kierowców zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali dwudniową akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 22 tys. kierujących; 34 z nich wsiadło za kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Podkarpacie

Utrudnienia na S19 w powiecie niżańskim. Z naczepy tira wypadł ładunek

PODKARPACIE. Komenda Powiatowa Policji w Nisku informuje o utrudnieniach w ruchu na drodze ekspresowej S19 w miejscowości Huta Deręgowska w powiecie niżańskim. Tir uderzył w bariery i z naczepy wypadł przewożony towar,...

Podkarpacie

20 lutego protesty rolników. Utrudnienia na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na wtorek, 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejne protesty w wielu miejscach na drogach województwa podkarpackiego. W kilku powiatach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Podkarpacie

Pierwszy taki zabieg na Podkarpaciu. Lekarze z Mielca wszczepili endoprotezę dopasowaną do konkretnej pacjentki

MIELEC. Lekarze z Oddziału Ortopedii mieleckiego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu zastosowali „szytą na miarę”, tj. stworzoną specjalnie dla konkretnej pacjentki, endoprotezę stawu kolanowego. To pierwszy taki zabieg na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. jarosławskim. Nie żyje 10-letni chłopiec

PODKARPACIE. 52-letni kierowca hyundaia potrącił przechodzącego przez jezdnię 10-letniego chłopca. Na miejsce zdarzenia wezwano helikopter LPR. Niestety, pomimo reanimacji, życia 10-latka nie udało się uratować.

Reklama