Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 500 interwencji strażaków

Dodano: 21.02.2022 r.

fot. KM PSP w Tarnobrzegu
fot. KM PSP w Tarnobrzegu
PODKARPACIE. W ciągu czterech dni podkarpaccy strażacy podjęli blisko pół tysiąca interwencji przy usuwaniu skutków silnie wiejącego wiatru w regionie. Na szczęście nikt nie został ranny.
 
W ostatnich dniach w województwie podkarpackim utrzymuje się silny wiatr osiągający prędkość od 30 km/h do 45 km/h, w porywach nawet do ponad 100 km/h. Od czwartku (17.02) do niedzieli (20.02) podkarpaccy strażacy wyjeżdżali 480 razy do usuwania skutków wiatru.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na ulicach, chodnikach, posesjach, a także przewodach telefonicznych i energetycznych.

Strażacy pomagali również przy zabezpieczeniu uszkodzonych dachów domów, budynków gospodarczych oraz budynków użyteczności publicznej. Podjęto 167 takich interwencji.

Najwięcej działań odnotowano w powiatach rzeszowskim, dębickim, brzozowskim, tarnobrzeskim i kolbuszowskim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wybrano wykonawców remontu trzech mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Rzeszowski oddział GDDKiA wybrał wykonawców w przetargu na remont trzech mostów w ciągu dróg krajowych nr 9, 73 i 94. Prace remontowe mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Podkarpacie

Musieli wybić szybę, aby wydostać 4-miesięczne dziecko

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło na jednej ze strzyżowskich ulic.

Podkarpacie

Rekord zakażeń w kraju. Na Podkarpaciu 45 nowych przypadków [30.07.2020]

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Dziś odnotowano 615 nowych zakażeń. To największa liczba potwierdzonych przypadków w ciągu doby od początku pandemii. Na Podkarpaciu mamy 45 nowych przypadków, kolejne 10 osób...

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 23 nowe zakażenia, 15 wyzdrowień, 1 ofiara śmiertelna [29.07.2020]

PODKARPACIE. 1230 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dziś potwierdzono 23 nowe przypadki. Kolejne 15 osób wyzdrowiało. W szpitalu w Łańcucie zmarł 67-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kto wyremontuje most w Tryńczy? Zgłosiło się pięciu chętnych

PODKARPACIE. Do końca rok ma zostać wyremontowany most w miejscowości Tryńcza, w ciągu drogi krajowej nr 77. Do przetargu zgłosiło się 5 firm.

Podkarpacie

Koronawirus. 19 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Tyle samo osób wyzdrowiało [28.07.2020]

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. Trzy razy więcej wyzdrowień, niż zakażeń. Zmarła kolejna osoba [27.07.2020]

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu wyzdrowiało kolejne 18 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Łańcucie zmarł 57-letni mężczyzna.

Reklama