Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 500 interwencji strażaków

Dodano:

fot. KM PSP w Tarnobrzegu
fot. KM PSP w Tarnobrzegu
PODKARPACIE. W ciągu czterech dni podkarpaccy strażacy podjęli blisko pół tysiąca interwencji przy usuwaniu skutków silnie wiejącego wiatru w regionie. Na szczęście nikt nie został ranny.
 
W ostatnich dniach w województwie podkarpackim utrzymuje się silny wiatr osiągający prędkość od 30 km/h do 45 km/h, w porywach nawet do ponad 100 km/h. Od czwartku (17.02) do niedzieli (20.02) podkarpaccy strażacy wyjeżdżali 480 razy do usuwania skutków wiatru.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na ulicach, chodnikach, posesjach, a także przewodach telefonicznych i energetycznych.

Strażacy pomagali również przy zabezpieczeniu uszkodzonych dachów domów, budynków gospodarczych oraz budynków użyteczności publicznej. Podjęto 167 takich interwencji.

Najwięcej działań odnotowano w powiatach rzeszowskim, dębickim, brzozowskim, tarnobrzeskim i kolbuszowskim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Silne wiatry na Podkarpaciu. 135 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Podkarpacie

Pożar na Podkarpaciu. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. 20 lutego na terenie województwa podkarpackie dwie osoby straciły życie w wyniku pożarów.

Podkarpacie

Rozpoczęto budowę kolejnego odcinka S19

Inwestycja warta ponad 272 mln zł ma być gotowa w 2022 roku. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Nisku. Kierowca peugeota wjechał pod tira

NISKO. Do wypadku doszło ok. godz. 7.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 w Nisku z ul. Rzeszowską.

Podkarpacie

Ambasador Izraela gościł na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alexander Ben Zvi  przyjechał na Podkarpacie w związku z wręczenia medalu "SPR Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Podkarpacie

Ścieżka rowerowa z Soliny do Zakopanego o długości ok. 256 km? Trwa zbiórka podpisów

PODKARPACIE. Trasa rowerowa z Soliny do Zakopanego będzie miała długość ok. 256 km.

Podkarpacie

162 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. O 112 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym 29-letni kierowca volvo.

Podkarpacie

Pijana i z zakazem sądowym przewoziła swoje dziecko niesprawnym samochodem

STALOWA WOLA. Informacja o całym zdarzeniu została przekazana również do sądu rodzinnego.

Reklama