Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Silny wiatr przewrócił żaglówkę z 4 osobami na Jeziorze Tarnobrzeskim

Dodano: 15.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Tarnobrzegu
fot. KMP w Tarnobrzegu

PODKARPACIE. Na Jeziorze Tarnobrzeskim doszło do niebezpiecznego incydentu. Silny wiatr przewrócił żaglówkę z czteroosobową załogą. Na szczęście mężczyzn, którzy wpadli do wody udało się uratować. Oprócz ratowników WOPR w akcji ratunkowej brał udział funkcjonariusz policji.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek przed godz. 15:00. Silny podmuch wiatru spowodował przewrócenie się żaglówki do góry snem. Jachtem płynęły cztery osoby. Cała załoga wpadła do wody i zaczęła wzywać pomoc.

Do akcji ratowniczej ruszyli ratownicy WORP oraz druga łodzią funkcjonariusz policji z posterunku wodnego wraz z dwoma ratownikami.

Po dopłynięciu do poszkodowanych, funkcjonariusz wspólnie z ratownikami pomogli mężczyznom dostać się na pokład. Poszkodowani to 50 i 67 letni mieszkańcy Warszawy, 33-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego i 31-latek z powiatu łosickiego. Na szczęście pomoc nadeszła na czas i mężczyźni nie odnieśli obrażeń. Wszyscy byli trzeźwi.


Źródło: KMP w Tarnobrzegu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policjant chciał zablokować drogę pijanemu kierowcy. 76-latek uderzył w samochód i odjechał

PODKARPACIE. Okazało się, że 76-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Podkarpacie

Coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw na Podkarpaciu

RZESZÓW. W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych aktywnych innowacyjnie na Podkarpaciu wyniósł 34,8%.

Podkarpacie

Tir najechał na tył busa w Niebylcu. Utrudnienia trwały cztery godziny

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w Niebylcu.

Podkarpacie

Ok. 200 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem

PODKARPACIE. Pomimo silnych wiatrów, w nocy z 9 na 10 lutego, nikt nie odniósł obrażeń.

Podkarpacie

Zakładał swojej babci sznur na szyję. Teraz za znęcanie się nad nią grozi mu 8 lat więzienia

PODKARPACIE. Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą starszą, nieporadną, kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Zwłoki kobiety znalezione w stawie. Ciało zauważył przechodzień

PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratury pracują na miejscu znalezienia zwłok kobiety.

Podkarpacie

Zderzenie tira z samochodem dostawczym. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące fordem transitem.

Reklama