Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Spłonęło 50 hektarów lasu. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków

Dodano:

fot. Straż Pożarna
fot. Straż Pożarna
PODKARPACIE. Przez całą noc strażacy gasili pożar lasu koło Stalowej Woli. Akcję z powietrza nadzorowały drony.

Ponad 100 strażaków brało udział w akcji gaszenia pożaru 50 hektarów lasu, do którego doszło 16 kwietnia przed godz. 17:00 we wsi Obojna w powiecie stalowowolskim. Gaszenie trwało całą noc. A akcję zaangażowano 30 jednostek PSP i OSP z powiatów stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, niżańskiego i mieleckiego. Gaszenie pożaru utrudniał silny wiatr i bardzo sucha ściółka. Strażacy użyli dronów, do monitorowania frontu pożaru.


fot. Straż Pożarna
 

Na szczęście ogień udało się opanować, ale pogorzelisko cały czas dozorowane jest przez strażaków.

„Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, ale z reguły tego typu pożary wybuchają z powodu nieumyślnego zaproszenia ognia, bądź celowego podpalenia.” – poinformowało KW PSP w Rzeszowie.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Duży wzrost liczby zakażeń na Podkarpaciu, zmarło 19 osób [24.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach i zgonach na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitala

PODKARPACIE. 64-letnia kobieta miała podejrzenie zawału serca.

Podkarpacie

Ponad 250 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [23.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 360 zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [22.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem. Dziś w kraju potwierdzono 3890 nowych zakażeń.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [21.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 278 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 4 osoby; wszystkie miały choroby współistniejące.

Podkarpacie

W Humniskach k. Brzozowa runął dach domu. W środku były 3 osoby

PODKARPACIE. Powodem zawalenia się dachu był zalegający śnieg. W środku była 3-osobowa rodzina. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [19.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 464 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 15 osób, z których 12 miało choroby współistniejące.

Reklama