Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Spowodował kolizję, wyszedł kupić alkohol, a policji tłumaczył że pił po zdarzeniu

Dodano: 17.05.2019 r.

fot. KPP Nisko
fot. KPP Nisko
NISKO. Wczoraj policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej w Nisku na Placu Wolności. Kierowca renaulta uszkodził słupki drogowe. Był pijany i tłumaczył się, że pił alkohol dopiero po kolizji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i pobrali krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci na miejscu kolizji zastali kierowcę i zgłaszającą. Kobieta oświadczyła, że widziała, jak kierujący pojazdem renault laguna po zniszczeniu słupków wyszedł z samochodu i po około 5 minutach wrócił do niego. 

Po chwili na miejsce podjechał inny kierowca, a sprawca kolizji namawiał go, aby usiadł za kierownicą laguny. Po sprzeciwie zgłaszającej, mężczyzna odjechał.

Policjanci ustalili sprawcę kolizji. Mężczyzna miał przy sobie butelkę wódki. Twierdził, że zaraz po uderzeniu w słupki, zdenerwował się i pobiegł do sklepu po alkohol. Miał wypić go dopiero po zdarzeniu.
Reklama
Kierowca został przebadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze nie uwierzyli kierowcy w jego tłumaczenia i przewieźli go na pobranie krwi.

Funkcjonariusze wyjaśniają, czy mężczyzna w trakcie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Pobrana od niego krew zostanie wysłana do badań retrospektywnych, które wskażą kiedy kierowca wypił alkohol i czy jego tłumaczenie nie jest jedynie sposobem na uniknięcie kary. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zatrzymano dwójkę mężczyzn za posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli 27 gramów marihuany

ŁAŃCUT. Do zatrzymania mieszkańców Łańcuta doszło we wtorek, tuż po godz. 18.00.

Podkarpacie

Podczas kontroli osobistej przy pijanym mężczyźnie znaleziono marihuanę i biały proszek

NISKO. Zatrzymany 30-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. 

Podkarpacie

Dwójka mężczyzn udaremniła dalszą jazdę pijanemu 30-latkowi

RZESZÓW. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 30-latkowi grozi nawet 2 lata więzienia.

Podkarpacie

18-latek zatrzymał pijanego kierowcę

PODKARPACIE. Pijany kierowca dostał czteroletni zakaz prowadzenia wszelkim pojazdów mechanicznych.

Podkarpacie

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15, na drodze powiatowej w Kupnie. 

Podkarpacie

Pod 44-letnim wędkarzem załamał się lód

PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zajścia doszło w piątek na basenie poeksploatacyjnym żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej.

Reklama