Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

Dodano: 04.11.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 
 
Stypendia zostaną rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, który po raz kolejny realizuje projekty stypendialne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Środki w wysokości 5000 zł rocznie zostaną przyznane uczniom szkół średnich i zawodowych w roku szkolnym 2021/2022.

O uzyskanie stypendium mogą starać się uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, a także szkół branżowych I i II stopnia, osiągający dobre wyniki w nauce i znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Termin naboru wniosków o przyznanie środków upływa 10 listopada.

Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z kryteriami przyznawania wsparcia oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie www.podkarpackie.edu.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jest umowa na dokumentację dla II etapu obwodnicy Sanoka

PODKARPACIE. Dokumentację opracuje firma Sweco Polska.

Podkarpacie

Koronawirus. 15 nowych zakażeń na Podkarpaciu [24.08.2021]

PODKARPACIE. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.  

Podkarpacie

Niemowlę pod opieką pijanych rodziców. Matka miała ponad 2 promile, ojciec ponad 3

PODKARPACIE. O losie nietrzeźwych rodziców zdecyduje sąd rodzinny. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [23.08.2021]

PODKARPACIE. Województwo Podkarpackie znalazło się na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 15 zakażeń, 0 zgonów [19.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Po 12 latach wraca połączenie kolejowe z Mielca do Dębicy

PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapowiedziały zmianę rozkładu jazdy na kolei od 29 sierpnia br. Na Podkarpaciu po 12 latach podróżni skorzystają z połączeń na trasie Mielec – Dębica.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

18 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [17.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Reklama