Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 
 
Stypendia zostaną rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, który po raz kolejny realizuje projekty stypendialne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Środki w wysokości 5000 zł rocznie zostaną przyznane uczniom szkół średnich i zawodowych w roku szkolnym 2021/2022.

O uzyskanie stypendium mogą starać się uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, a także szkół branżowych I i II stopnia, osiągający dobre wyniki w nauce i znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Termin naboru wniosków o przyznanie środków upływa 10 listopada.

Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z kryteriami przyznawania wsparcia oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie www.podkarpackie.edu.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 2 nowe przypadki na Podkarpaciu, jeden z powiatu rzeszowskiego [19.03.2020]

PODKARPACIE. Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego po godz. 12:00 poinformował o kolejnych dwóch osobach zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. 14 przypadków zakażenia [18.03.2020]

PODKARPACIE. Po godz. 14:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Odwołane kursy pociągów POLREGIO na Podkarpaciu

Wykaz pociągów, które zostają odwołane w województwie podkarpackim w terminie do 29.03.2020 r.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja wspiera służby sanitarne w walce z koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przede wszystkim sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową znajdują się pod wskazanymi adresami, oraz czy potrzebują pomocy.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. [17.03.2020]

PODKARPACIE. 2808 osób pod nadzorem, 1612 w kwarantannie domowej, 45 osób hospitalizowanych, 11 przypadków zakażenia, jedna ofiara śmiertelna...

Podkarpacie

Unikatowy Harley-Davidson z Podkarpacia nagrodzony w USA

Firma Game Over Cycles z kolejnym sukcesem za oceanem. 

Podkarpacie

Koronawirus. Pierwsza ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

RZESZÓW. W szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To pierwsza śmiertelna  ofiara wirusa SARS-CoV2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Chcą uszyć maseczki dla szpitala w Łańcucie

RZESZÓW.  Na facebooku ruszyła akcja zrzeszająca osoby, które chcą pomóc szpitalowi w Łańcucie. Ich głównym zadaniem będzie szycie maseczek ochronnych.

Reklama