Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Teresa Kubas-Hul nowym wojewodą podkarpackim

Dodano:

Na zdj. Teresa Kubas-Hul, fot. PUW w Rzeszowie
Na zdj. Teresa Kubas-Hul, fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. 20 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk powołał Teresę Kubas-Hul na stanowisko Wojewody Podkarpackiego. Akt powołania wręczył Sekretarz Stanu w MSWiA Tomasz Szymański.

Teresa Kubas-Hul ukończyła studia ekonomiczne  na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Filia w Rzeszowie. W latach 1993 – 1994 studiowała bankowość, zarządzenie i marketing na State University of New York w USA.

Od ponad 27 lat zajmuje się pozyskiwaniem środków UE na realizację szeregu projektów z zakresu rozwoju regionalnego. W latach 1995 – 2008 pracowała w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w latach 1995- 2008, gdzie zarządzała Programami Phare Struder, Phare Rapid, Phare Struder II.

Pełniła także funkcje wicedyrektora podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2000 – 2002) i wiceprezesa zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2013-2016) .  Była członkiem zarządu wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz zarządu Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA, a także doradcą wojewody podkarpackiego ds. funduszy unijnych. Od 2008 r. jest wykładowcą   w WSPIA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.
Reklama
Od roku 2006 do 2018 była radną sejmiku woj. podkarpackiego, wiceprzewodniczącą sejmiku III kadencji,  przewodniczącą sejmiku IV kadencji, wiceprzewodniczącą komisji budżetu mienia i finansów, przewodniczącą klubu radnych V kadencji.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Cztery firmy zainteresowane przebudową skrzyżowania w Nowej Sarzynie

PODKARPACIE. W Nowej Sarzynie w ciągu DK77, w miejscu dotychczasowego skrzyżowania ma powstać rondo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza przeznaczyć na tę inwestycję ponad 5,7 mln zł.

Podkarpacie

Prawie 1800 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, najwięcej w Rzeszowie [19.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. To najwyższy wynik od listopada 2020 roku.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 9 zgonów [18.01.2022]

PODKARPACIE. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w powiecie rzeszowskim (161 osób) oraz w Rzeszowie (199 osób).

Podkarpacie

Połamane drzewa, uszkodzone dachy. Ponad 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. To był pracowity poniedziałek dla podkarpackich strażaków. Silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Uszkodzeniu uległy m.in. dachy dwóch szkół oraz hali Podpromie. Strażacy interweniowali 103 razy.

Podkarpacie

Koń poturbował 66-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w jednym z gospodarstw z Niebylcu w powiecie strzyżowskim.

Podkarpacie

Ponad 600 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [17.01.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 613 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych. 

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś na Podkarpaciu spodziewany jest silny wiatr. W niektórych powiatach prognozowane są silne opady śniegu, zawieje i zamiecie.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na przejeździe kolejowym w Widełce. Dostawczak zderzył się z szynobusem

PODKARPACIE. Na przejeździe kolejowym w Widełce doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. Pociąg się zapalił. Kierowca samochodu, pomimo reanimacji, zmarł.

Reklama