Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Tesco zamyka dwa sklepy na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emi Lee
fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emi Lee
PODKARPACIE. Wczoraj na stronie internetowej Tesco ukazała się informacja o przyszłych działaniach firmy. Okazuje się, że zamkną 32 sklepy, w tym dwa na Podkarpaciu.

„Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce” – wyjaśniał Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Tesco Polska o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów poinformowało swoich pracowników 10 stycznia. Docelowo działania firmy, to część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu. Jednak jak wiemy wraz z zamknięciem sklepów, bez pracy pozostanie setki ludzi.
Reklama
Problem dotyczy również Podkarpacia i o ile byt Tesco w Rzeszowie nie jest zagrożony, to o mniejszym szczęściu mogą mówić pracownicy sklepów w Ropczycach (ul. Grunwaldzka) oraz Kolbuszowej (ul. Tarnobrzeska).

„Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy” – dodał Martin Behan.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [14.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Zmarło kolejne 17 osób.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 76-latka w powiecie sanockim

PODKARPACIE. 76-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód w miejscowości Prusiek. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 230 nowych przypadków na Podkarpaciu [13.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło kolejne 13 osób.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Mało zakażeń, dużo zgonów [12.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Odnotowano najniższą od dwóch tygodni liczbę nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 150 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [11.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [7.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, dotyczący zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Bus wjechał do rowu i uderzył w przepust. 5 osób trafiło do szpitala

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Iwli w powiecie krośnieńskim. Kierowca buda wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Pięć osób trafiło do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 650 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [6.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 654 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. 

Reklama