Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Tesco zamyka dwa sklepy na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emi Lee
fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emi Lee
PODKARPACIE. Wczoraj na stronie internetowej Tesco ukazała się informacja o przyszłych działaniach firmy. Okazuje się, że zamkną 32 sklepy, w tym dwa na Podkarpaciu.

„Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce” – wyjaśniał Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Tesco Polska o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów poinformowało swoich pracowników 10 stycznia. Docelowo działania firmy, to część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu. Jednak jak wiemy wraz z zamknięciem sklepów, bez pracy pozostanie setki ludzi.
Reklama
Problem dotyczy również Podkarpacia i o ile byt Tesco w Rzeszowie nie jest zagrożony, to o mniejszym szczęściu mogą mówić pracownicy sklepów w Ropczycach (ul. Grunwaldzka) oraz Kolbuszowej (ul. Tarnobrzeska).

„Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy” – dodał Martin Behan.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Forum Ekonomiczne w Krynicy. Przyszłość polskiej motoryzacji w Podkarpackiej Strefie Spotkań

PODKARPACIE, KRYNICA. Tematem nr 1 w Podkarpackiej Strefie Spotkań była wczoraj motoryzacja.

Podkarpacie

Władze województwa podkarpackiego na Forum Ekonomicznym w Krynicy

PODKARPACIE, POLSKA. „Europa jutra. Silna, czyli jaka?” pod takim hasłem rozpoczęło się XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy. 

Podkarpacie

Pobili dwóch nastolatków używając gazu pieprzowego i pałki teleskopowej

MIELEC. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia, tuż po dokonanym przestępstwie.

Podkarpacie

Dwie gminy z Podkarpacia z dofinansowaniem na zwiększenie odnawialnych źródeł energii

PODKARPACIE. Oba samorządy realizują projekt „Czysta energia w Gminie Tryńcza i Gminie Raniżów”.

Podkarpacie

Paralotniarz spadł na przewody wysokiego napięcia. W trakcie lotu stracił przytomność

 Obrażenia, jakich doznał w wyniku poparzenia prądem, nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na S19. Obywatel Węgier zjechał na przeciwny pas ruchu

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w piątek po godz. 23 w Stobiernej na drodze S19.

Podkarpacie

Opiekunka okradła swoich podopiecznych. Łącznie jej łupem padło 12 tys. zł

USTRZYKI DOLNE. Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 31-latkę, która okradała swoich podopiecznych.

Podkarpacie

Mieszkańcy Podkarpacia żyją najdłużej

PODKARPACIE. Zarówno kobiety jak i mężczyźni dłużej żyją w miastach niż na wsi.

Reklama