Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Tragedia na Jeziorze Solińskim. Utonął 17-latek

Dodano:

fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko
PODKAPACIE. 17-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego jest kolejną ofiarą wody w tym sezonie na Podkarpaciu. Chłopak utonął w Jeziorze Solińskim.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 11:00. Jak informuje leska Policja, grupa znajomych z powiatu strzyżowskiego w wieku od 17 do 21 lat korzystając z pięknej pogody, pływała rowerkami wodnymi po Jeziorze Solińskim. W pewnym momencie , około 40 metrów od brzegu tzw. Cypla w Polańczyku, 17-letni chłopak bez uprzedzenia wyskoczył do wody, bez kapoka. Po przepłynięciu około 20 metrów zaczął krzyczeć i machać rękami. Na pomoc tonącemu ruszyło dwóch kolegów, jednak nie zdołali mu pomóc.

Wezwane na miejsce służby ratunkowe prowadziły akcję poszukiwawczą do wieczora. W działaniach brały udział dwie policyjne łodzie z załogami steromotorzystów, trzy łodzie strażackie - w tym wyposażona w sonar - wraz  z grupą płetwonurków, dwie łodzie bieszczadzkiego WOPR-u oraz ambulans wodny z ratownikami medycznymi na pokładzie. Przed godziną 19, z głębokości około 45 metrów grupa płetwonurków wydobyła ciało 17-latka.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Z 3-ma promilami pojechał na zakupy

PODKARPACIE. 46-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba, mając blisko 3 promile, pojechał samochodem do sklepu po alkohol. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka...

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [21.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 27 osób. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu [20.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 37 osób.  Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [17.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 60 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [16.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 33 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Baranowie Sandomierskim. Tir potrącił 50-latkę

PODKARACIE. Nie żyje 50–letnia kobieta, która została potrącona przez ciężarówkę, na drodze nr 985 w Dymitrowie Dużym w gminie Baranów Sandomierski. Wg wstępnych ustaleń, piesza nagle wtargnęła na jezdnię, przed nadjeżdżający pojazd.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zakażeń od czterech miesięcy [15.09.2021]

PODKARPACIE. Województwo podkarpackie znalazło się na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policjantów. Łabędź zablokował jeden z pasów A4

PODKARPACIE. Do nietypowej interwencji dębickich policjantów doszło wczoraj na autostradzie A4, w miejscowości Jaźwiny, w powiecie dębickim. 

Reklama