Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Tragedia na stawie w Zgodzie. Pod nastolatkami załamał się lód. Jeden nie żyje

Dodano: 15.03.2021 r.

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w weekend na stawie w Zgodzie koło Jarosławia. Pod trzema nastolatkami załamał się lód. Dwóm udało się uratować, trzeci – pomimo reanimacji – zmarł.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych. Dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na zbiorniku wodnym w miejscowości Zgoda, pod nastolatkiem załamał się lód. W rejonie stawu były już służby ratownicze.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że trzech nastolatków, mieszkańców powiatu jarosławskiego, około godz. 18:00  weszło na lód na stawie. Krucha tafla lodu załamała się pod chłopcami. 12-latkowi udało się wyjść na brzeg o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycił za kaptur, niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody.

Strażacy wydostali na brzeg 13-latka i przystąpili do reanimacji. Chłopiec został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 
Źródło: KPP Jarosław
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 2001 zakażeń, 2 zgony [23.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2001 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 2 osoby. Przybyło 1017 ozdrowieńców.

Podkarpacie

Ponad 2300 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. 26 osób zmarło [22.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2329 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju i na Podkarpaciu [21.01.2022]

PODKARPACIE. „Mamy 36 665 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie. To najwyższa dobowa liczba nowych zakażeń od początku pandemii.

Podkarpacie

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [20.01.2022]

PODKARPACIE. Wwojewództwie podkarpackim potwierdzono 1913 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 27 osób. Przybyło 738 ozdrowieńców.

Podkarpacie

Cztery firmy zainteresowane przebudową skrzyżowania w Nowej Sarzynie

PODKARPACIE. W Nowej Sarzynie w ciągu DK77, w miejscu dotychczasowego skrzyżowania ma powstać rondo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza przeznaczyć na tę inwestycję ponad 5,7 mln zł.

Podkarpacie

Prawie 1800 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, najwięcej w Rzeszowie [19.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. To najwyższy wynik od listopada 2020 roku.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 9 zgonów [18.01.2022]

PODKARPACIE. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w powiecie rzeszowskim (161 osób) oraz w Rzeszowie (199 osób).

Reklama