Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Tragedia na stawie w Zgodzie. Pod nastolatkami załamał się lód. Jeden nie żyje

Dodano: 15.03.2021 r.

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w weekend na stawie w Zgodzie koło Jarosławia. Pod trzema nastolatkami załamał się lód. Dwóm udało się uratować, trzeci – pomimo reanimacji – zmarł.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych. Dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na zbiorniku wodnym w miejscowości Zgoda, pod nastolatkiem załamał się lód. W rejonie stawu były już służby ratownicze.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że trzech nastolatków, mieszkańców powiatu jarosławskiego, około godz. 18:00  weszło na lód na stawie. Krucha tafla lodu załamała się pod chłopcami. 12-latkowi udało się wyjść na brzeg o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycił za kaptur, niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody.

Strażacy wydostali na brzeg 13-latka i przystąpili do reanimacji. Chłopiec został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 
Źródło: KPP Jarosław
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 60 nowych zakażeń na Podkarpaciu, najwięcej w Rzeszowie [29.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 67 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 24 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Areszt dla 67-latki, która ciągnęła psa przywiązanego do samochodu

PODKARPACIE. Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem usłyszała 67-letnia kobieta (mieszkanka powiatu krośnieńskiego), która ciągnęła po jezdni zwierzę przywiązane do haku holowniczego jej samochodu. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [28.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 63 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Nowy raport MZ. Ponad 30 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [27.09.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 34 nowe zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 45 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 50 nowych zakażeń. Zmarły 4 osoby [24.09.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarły 4 osoby; wszystkie miały choroby współistniejące wraz z Covid-19.

Podkarpacie

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, których odbiorcy informowani są o nałożeniu na nich kwarantanny.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 60 nowych zakażeń na Podkarpaciu, najwięcej w Rzeszowie [23.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 65 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 32 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Reklama