Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Tragedia na stawie w Zgodzie. Pod nastolatkami załamał się lód. Jeden nie żyje

Dodano:

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w weekend na stawie w Zgodzie koło Jarosławia. Pod trzema nastolatkami załamał się lód. Dwóm udało się uratować, trzeci – pomimo reanimacji – zmarł.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych. Dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na zbiorniku wodnym w miejscowości Zgoda, pod nastolatkiem załamał się lód. W rejonie stawu były już służby ratownicze.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że trzech nastolatków, mieszkańców powiatu jarosławskiego, około godz. 18:00  weszło na lód na stawie. Krucha tafla lodu załamała się pod chłopcami. 12-latkowi udało się wyjść na brzeg o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycił za kaptur, niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody.

Strażacy wydostali na brzeg 13-latka i przystąpili do reanimacji. Chłopiec został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 
Źródło: KPP Jarosław
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Kolejne odcinki Via Carpatia na Podkarpaciu w realizacji

PODKARPACIE. Jest umowa na budowę S19 Rzeszów Południe – Babica. Rozpoczęto również budowę odcinka S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus. 62 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 12 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Dziś zanotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie dębickim. Traktor przygniótł 59-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Siedliska-Bogusz. 59-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekordowa liczba nowych zakażeń na Podkarpaciu. 8 osób wyzdrowiało [12.07.2020]

​PODKARPACIE. W niedzielę zanotowano 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 8 osób.

Podkarpacie

Nowe karetki dla stacji pogotowia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 10 ambulansów trafi do 5 stacji pogotowia w województwie podkarpackim. Każda otrzyma po dwa. Łączna wartość pojazdów to ok. 7 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 16 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 6 osób wyzdrowiało [10.07.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 6 osób.

Podkarpacie

Wypadek szybowca w Laszkach. Pilot w ciężkim stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. Szybowiec podczas startu prawdopodobnie wpadł w korkociąg i uderzył w ziemię. 18-letni pilot doznał poważnych obrażeń i w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Reklama