Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Tragedia w Sanoku. Dwie ofiary śmiertelne, ranni funkcjonariusze

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. KPP w Sanoku
fot. KPP w Sanoku

SANOK. Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj w jednym z mieszkań w Sanoku. Mężczyzna zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji. Trzech z nich oraz strażak z KP PSP Sanok zostało rannych. Policjanci postrzelili agresora. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. W mieszkaniu ujawniono również ciało kobiety.

W czwartek, 21 listopada 2025 r. około godz. 10:00 policjanci z Sanoka otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który zamknął się ze swoją matką w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Sadowej. Policjanci podejrzewali, że mógł odkręcić kurki z gazem, dlatego podjęli decyzję o wejściu do środka. - Z uwagi na to, że w mieszkaniu włączył się czujnik gazu, istniało podejrzenie, że mógł odkręcić kurki z gazem. Istniało niebezpieczeństwo zarówno dla niego jak i osoby z nim przebywającej, ale także mieszkańców, dlatego podjęto decyzję o wejściu do mieszkania - mówi nadkom. Piotr Wojtunik.

Po wejściu do środka funkcjonariusze, w jednym z pomieszczeń zauważyli ciało kobiety. Po chwili z innego pomieszczenia wybiegł mężczyzna, który w ręku trzymał ostre narzędzie przypominające maczetę i zaatakował strażaka i policjantów. - Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, jednak ich użycie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny i atakował policjantów, w związku z tym użyli broni służbowej – tłumaczy Piotr Wojtunik.

Mimo reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować.

Reklama

W zdarzeniu rannych zostało dwóch policjantów. Zostali zabrani do szpitali w Sanoku i Brzozowie. Ranny został także strażak, którego śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala w Rzeszowie. Jak poinformowała w mediach społecznościowych Państwowa Straż Pożarna, stan zdrowia strażaka jest stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja, pod nadzorem prokuratora, ustala teraz dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.



Źródło: KPP w Sanoku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Przesunięto obrady Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Przewodniczący sejmiku przychylił się do wniosku o przesunięcie najbliższej sesji.

Podkarpacie

Dyspensa Biskupa Rzeszowskiego od obowiązku uczestnictwa we mszy

Dyspensa od mszy świętych, odwołane publiczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali i kilka innych obostrzeń - Kuria Diecezjalna w Rzeszowie poinformowała o najnowszych wytycznych Biskupa Rzeszowskiego.

Podkarpacie

Pędził z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

20-letni mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, zastał ukarany mandatem i punktami karnymi.

Podkarpacie

Koronawirus. 6 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [25.03.2020]

PODKAPRACIE. 4 kolejne zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.

Podkarpacie

Ponad 434 tys. osób otrzyma "trzynastki" na Podkarpaciu. ZUS i Poczta Polska zapewniają, że dotrą na czas

PODKAPRACIE. W kwietniu rusza wypłata dodatkowych świadczeń dla rencistów i emerytów, tzw. trzynastek. Jak zapewnia ZUS i Poczta Polska „wszystkie świadczenia dotrą do uprawnionych na czas”.

Podkarpacie

Rząd wprowadził nowe ograniczenia w związku z koronawirusem

Nowe obostrzenia dotyczą przede wszystkim zakazu swobodnego przemieszczania się oraz zgromadzeń publicznych...

Podkarpacie

Samorząd województwa podkarpackiego przekaże 330 mln zł na walkę z koronawirusem

Samorząd województwa zdecydował o przekazaniu środków finansowych na  przeciwdziałanie epidemii koronawirusa z RPO-WP na lata 2014-2020.

Podkarpacie

Koronawirus. 30 przypadek na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [23.03.2020]

PODKARPACIE. Zakażony to starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który aktualnie jest hospitalizowany. 

Reklama