Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Tragiczny pożar mieszkania w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców bloku

Dodano: 01.08.2022 r.

fot. Archiwum KW PSP w Rzeszowie
fot. Archiwum KW PSP w Rzeszowie
PODKARPACIE. Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania, do którego doszło wczoraj wieczorem w bloku wielorodzinnym przy ul. Krasińskiego w Lubaczowie. Dwie osoby z podejrzeniem zatrucia trafiły do szpitala. Konieczna była ewakuacja części mieszkańców.

- Informację o pożarze otrzymaliśmy w niedzielę przed godziną 20. W momencie, przyjazdu strażaków ogniem objęte było całe mieszkanie na trzecim piętrze. Ogień wydostawał się już przez okno. Ze względu na duże zadymienie klatki schodowej 10 mieszkańców nie mogło się ewakuować – pomogli im strażacy. Dwie osoby, spośród ewakuowanych, zostały zabrane do szpitala z podejrzeniem zatrucia dymami pożarowymi. Po ugaszeniu ognia strażacy w mieszkaniu znaleźli ciało mężczyzny – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Przyczyna pożaru nie jest znana. W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział 6 zastępów straży pożarnych z powiatu lubaczowskiego.
 
Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Marszałek Województwa zakażony koronawirusem

PODKARPACIE. „Z uwagi na kontakt z osobą zakażoną marszałek Władysław Ortyl wykonał test na obecność koronawirusa. Niestety jego wynik był pozytywny.” – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Podkarpacie

Kolejna partia środków ochrony osobistej trafi do podkarpackich szpitali

PODKARPACIE. 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych otrzymają wojewódzkie placówki walczące z pandemią Covid-19. To kolejne unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.   

Podkarpacie

Czołowe zderzenie volkswagena z ciężarowym manem na DK19. Nie żyje kierowca osobówki

PODKARPACIE. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na DK19 w Targowiskach. W zderzeniu volkswagena z ciężarowym manem, zginął kierowca osobówki.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekordowa liczba ozdrowieńców na Podkarpaciu [22.10.2020]

PODKARPACIE. Sanepid podał najnowsze dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. 667 nowych zakażonych na Podkarpaciu. W Rzeszowie 75 przypadków [20.10.2020]

PODKARPACIE. Ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 667 mieszkańców województwa. Wyzdrowiało kolejne 112 osób. Dziś potwierdzono kolejne 14 zgonów.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Przemyśla. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Przemyśla. W zderzeniu trzech samochodów zginęła 37-letnia kobieta oraz 71-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy punkt drive-thru na Podkarpaciu

PODKARPACIE.  Łącznie badania można wykonać obecnie w 26 miejscach. Każde z nich obsługuje średnio 50 pacjentów dziennie.

Reklama