Rzeszów - Piątek, 06.02.2026
Reklama

Tragiczny pożar w Markowej. Nie żyje około 70-letnia kobieta, ranni strażacy

Dodano: 04.02.2026 r. / Redakcja

fot. KP PSP Łańcut
fot. KP PSP Łańcut

MARKOWA. Około 70-letnia kobieta poniosła śmierć w pożarze drewnianego domu w Markowej niedaleko Łańcuta. Dwóch strażaków OSP trafiło do szpitala z obrażeniami odniesionymi podczas akcji.

Strażacy otrzymali informacje o pożarze dziś rano około godz. 8:30. Na miejsce skierowano sześć zastępów straży pożarnych z powiatu łańcuckiego. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ogniem objęty był cały jednorodzinny drewniany dom.

Podczas akcji gaśniczej z budynku ewakuowano nieprzytomną, około 70-letnią kobietę. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Podczas działań rannych zostało dwóch strażaków OSP, których karetka pogotowia przetransportowała do szpitala.

Jak na razie nie udało się ustalić przyczyny pojawienia się ognia.

Od początku tego roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 322 pożarów w domach i w mieszkaniach. Jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, w tym dziecko na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [3.04.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną dwa nowe mosty

PODKARPACIE. 439 mln zł przeznaczy Ministerstwo Infrastruktury na modernizację dróg krajowych. Będzie to łącznie 11 programów, z których dwa będą realizowane na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Sesja sejmiku województwa po raz pierwszy zdalnie

PODKARPACIE. Najbliższe obrady sejmiku województwa podkarpackiego będą inne niż zawsze. 

Podkarpacie

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala

JASŁO. 36-mężczyzna, który był diagnozowany pod kątem zakażenia koronawirusem w szpitalu w Jaśle, uciekł z placówki. Interweniowała Policja.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 8 nowych przypadków

Łącznie to już 121 przypadków w naszym województwie.

Podkarpacie

Koronawirus. 7 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [2.04.2020]

PODKARACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 7 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

W szpitalu w Łańcucie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem

To już 4 zgon z powodu zakażenia koronawirsuem na Podkarpaciu. Dziś rano zmarła pacjentka szpitala w Łańcucie.

Podkarpacie

Naruszyli zasady kwarantanny. Grozi im kara grzywny

Dwóch mężczyzn z powiatu łańcuckiego złamało zakaz wychodzenia z domu. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi im wysoka grzywna.

Reklama