Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Tragiczny pożar w Markowej. Nie żyje około 70-letnia kobieta, ranni strażacy

Dodano: 04.02.2026 r. / Redakcja

fot. KP PSP Łańcut
fot. KP PSP Łańcut

MARKOWA. Około 70-letnia kobieta poniosła śmierć w pożarze drewnianego domu w Markowej niedaleko Łańcuta. Dwóch strażaków OSP trafiło do szpitala z obrażeniami odniesionymi podczas akcji.

Strażacy otrzymali informacje o pożarze dziś rano około godz. 8:30. Na miejsce skierowano sześć zastępów straży pożarnych z powiatu łańcuckiego. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ogniem objęty był cały jednorodzinny drewniany dom.

Podczas akcji gaśniczej z budynku ewakuowano nieprzytomną, około 70-letnią kobietę. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Podczas działań rannych zostało dwóch strażaków OSP, których karetka pogotowia przetransportowała do szpitala.

Jak na razie nie udało się ustalić przyczyny pojawienia się ognia.

Od początku tego roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 322 pożarów w domach i w mieszkaniach. Jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tymczasowy areszt i sąd rodzinny dla sprawców znieważenia grobów

SĘDZISZÓW MŁP. Policjanci ustalili, że młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz.

Podkarpacie

31-latek autorem osobliwych kradzieży. Wynosił ze sklepu ekspresy do kawy

JAROSŁAW. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na dzierżawę MOP-ów przy A4

PODKARPACIE. Termin składania ofert mija 31 stycznia 2020 r.

Podkarpacie

Nietrzeźwość za kółkiem tłumaczył przyjętą kroplówką. Później wyjaśniał, że pił po wypadku

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy subaru, który w Zdziarach wjechał do rowu.

Podkarpacie

Listopadowy weekend okiem policji

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 42 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu odbywa się w dniach od 18 do 24 listopada 2019 r.

Podkarpacie

Malejąca liczba sklepów nie wpływa na sprzedaż towarów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na jeden sklep przypadało 135 mieszkańców (najwięcej ze wszystkich województw).

Podkarpacie

56- latek odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go lekarzowi podczas badań

JAROSŁAW. 56-letni mężczyzna odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go z biurka lekarza, który go badał.

Reklama