Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Tragiczny pożar w Markowej. Nie żyje około 70-letnia kobieta, ranni strażacy

Dodano: 04.02.2026 r. / Redakcja

fot. KP PSP Łańcut
fot. KP PSP Łańcut

MARKOWA. Około 70-letnia kobieta poniosła śmierć w pożarze drewnianego domu w Markowej niedaleko Łańcuta. Dwóch strażaków OSP trafiło do szpitala z obrażeniami odniesionymi podczas akcji.

Strażacy otrzymali informacje o pożarze dziś rano około godz. 8:30. Na miejsce skierowano sześć zastępów straży pożarnych z powiatu łańcuckiego. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ogniem objęty był cały jednorodzinny drewniany dom.

Podczas akcji gaśniczej z budynku ewakuowano nieprzytomną, około 70-letnią kobietę. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Podczas działań rannych zostało dwóch strażaków OSP, których karetka pogotowia przetransportowała do szpitala.

Jak na razie nie udało się ustalić przyczyny pojawienia się ognia.

Od początku tego roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 322 pożarów w domach i w mieszkaniach. Jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

23 mln zł na poprawę linii kolejowej prowadzącej w Bieszczady

PODKARPACIE. Projekt za 23 mln zł finansowany jest z budżetu państwa.

Podkarpacie

Dwa poważne wypadki w powiecie sanockim. Powód: alkohol, brawura i nadmierna prędkość

PODKARPACIE. 11 lutego w powiecie sanockim doszło do dwóch wypadków drogowych.

Podkarpacie

Pijany kierowca samochodu doprowadził do wstrzymania ruchu pociągów

PODKARPACIE. Okazało się, że mężczyzna miał 1,96 promila alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Ok. 2 tys. wyjazdów strażaków przez silne wiatry. Jedno z groźniejszych zdarzeń miało miejsce w Pilźnie

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 48 godzin strażacy wyjeżdżali ponad 1100 razy do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru.

Podkarpacie

Po zderzeniu busa z osobówką 11 rannych trafiło do szpitali

PODKARPACIE. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 15 w Widełce.

Podkarpacie

Pojazd prowadzony przez 17-latka dachował. Nastolatek trafił do szpitala

PODKARPACIE. 17-latek na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Podkarpacie

Nieznaczny wzrost liczby turystów odwiedzających Podkarpacie

PODKARPACIE. Turystyczne obiekty noclegowe na Podkarpaciu dysponowały w 2018 roku 34,7 tys. miejscami noclegowymi. 

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Cztery osoby w szpitalu, dwie poważnie ranne

PODKARPACIE. Do tego dramatycznego wypadku doszło w niedziele o 1.00 w miejscowości Łysa Góra w powiecie jasielskim.

Reklama