Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. Policjanci apelują o ostrożność. Na drogach naszego regionu panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Padający śnieg i śliska nawierzchnia jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu.

W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.
Reklama
Dziś od rana podkarpaccy policjanci interweniują głównie przy niegroźnych zdarzeniach, w których nikt nie został poważnie ranny. Do jednego z nich doszło przed godz. 5, na drodze krajowej nr 73 w Brzostku, w powiecie dębickim. Kierowca fiata, zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust, po czym samochód wrócił na drogę i przewrócił się na bok. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowe miasto na mapie Podkarpacia

PODKARPACIE. Od 1 stycznia 2021 r. 10 miejscowości w Polsce zyska status miasta. Jedną z nich będzie leżące na Pogórzu Dynowskim Dubiecko.

Podkarpacie

Kolejna inwestycja drogowa na Podkarpaciu oddana do użytku

PODKARPACIE. Dziś oficjalnie otwarto obwodnicę Dynowa.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 280 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 19 osób [30.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 279 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 19 osób.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Ostrowie. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystkę

PODKARPACIE. Wczoraj w Ostrowie kierowca samochodu ciężarowego potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta zmarła w szpitalu.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.12.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano najniższą dobową liczbę zakażeń w skali kraju.

Podkarpacie

Policja na siłowni w Dębicy. 16 osób złamało obostrzenia

PODKARPACIE. Podczas kontroli obiektów handlowych i klubów fitness w Dębicy, okazało się, że na jednej z siłowni, pomimo obowiązujących obostrzeń, ćwiczyło kilkanaście osób. Do sądu zostaną skierowane wnioski o ich ukaranie.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 70 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zero zgonów [28.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 76 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Bliznem. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj rano w Bliznem. W zderzeniu hondy ze skodą zginęły dwie osoby, a dwie inne trafiły do szpitala.

Reklama