Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Turysta znalazł groźny niewybuch przy szlaku w Bieszczadach. Interweniowali saperzy

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku
Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku

PODKARPACIE. Turysta wędrujący w pobliżu jednego ze szlaków w Bieszczadach natknął się na groźny niewybuch. Pocisk został zneutralizowany przez wojskowych saperów w miejscu znalezienia. Policjanci z Leska zabezpieczali trudno dostępny teren i pomogli żołnierzom dotrzeć na miejsce.

Do zdarzenia doszło podczas majowego weekendu. Turysty, który zszedł w las ze szlaku granicznego w okolicach Rabiej Skały, natrafił na groźne znalezisko - granat moździerzowy kalibru 120 mm. Wezwani na miejsce policjanci ocenili, że mimo upływu lat pocisk zachował swoją bojową sprawność i mógł w każdej chwili eksplodować.

Transport tak dużego i skorodowanego pocisku byłby zbyt niebezpieczny, dlatego zdecydowano o jego neutralizacji w miejscu odnalezienia. Policjanci z Baligrodu pomogli wojskowym saperom dostać się w zabezpieczony teren, gdzie pocisk został unieszkodliwiony.

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w przypadku znalezienia niewybuchu:

• Nigdy nie dotykaj, nie przesuwaj ani nie rzucaj przedmiotami przypominającymi amunicję.
• Oznacz miejsce znaleziska w bezpieczny sposób (np. taśmą, gałęziami), ale nie podchodź do niego, jeśli to możliwe.
• Oddal się jak najszybciej w bezpieczne miejsce.
• Zgłoś znalezisko służbom, podając lokalizację.


Źródło: KPP w Lesku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [31.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 959 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. Zmarła 1 osoba.

Podkarpacie

2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty

PODKARPACIE. Wysoką cenę zapłaci 32-letni rowerzysta, który jechał w stanie nietrzeźwości. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny wiatr na Podkarpaciu, w porywach do 100 km/h

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru, jaki prognozowany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 2500 zakażeń, 33 zgony [28.01.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2552 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w centrali nasiennej w Oleszycach. Nie żyje 41-letni pracownik

PODKARPACIE. 41-letni pracownik centrali nasiennej w Oleszycach zginął w silosie, przysypany przez ziarna kukurydzy.

Podkarpacie

Władysław Ortyl zakażony koronawirusem. "Czuje się dobrze"

PODKARPACIE. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa.

Podkarpacie

Ponad 2600 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, zmarło 25 osób [27.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2666 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju i na Podkarpaciu [26.01.2022]

PODKARPACIE. „Mamy 53 420 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie. To najwyższa dobowa liczba nowych zakażeń od początku pandemii.

Reklama