Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Turysta znalazł groźny niewybuch przy szlaku w Bieszczadach. Interweniowali saperzy

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku
Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku

PODKARPACIE. Turysta wędrujący w pobliżu jednego ze szlaków w Bieszczadach natknął się na groźny niewybuch. Pocisk został zneutralizowany przez wojskowych saperów w miejscu znalezienia. Policjanci z Leska zabezpieczali trudno dostępny teren i pomogli żołnierzom dotrzeć na miejsce.

Do zdarzenia doszło podczas majowego weekendu. Turysty, który zszedł w las ze szlaku granicznego w okolicach Rabiej Skały, natrafił na groźne znalezisko - granat moździerzowy kalibru 120 mm. Wezwani na miejsce policjanci ocenili, że mimo upływu lat pocisk zachował swoją bojową sprawność i mógł w każdej chwili eksplodować.

Transport tak dużego i skorodowanego pocisku byłby zbyt niebezpieczny, dlatego zdecydowano o jego neutralizacji w miejscu odnalezienia. Policjanci z Baligrodu pomogli wojskowym saperom dostać się w zabezpieczony teren, gdzie pocisk został unieszkodliwiony.

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w przypadku znalezienia niewybuchu:

• Nigdy nie dotykaj, nie przesuwaj ani nie rzucaj przedmiotami przypominającymi amunicję.
• Oznacz miejsce znaleziska w bezpieczny sposób (np. taśmą, gałęziami), ale nie podchodź do niego, jeśli to możliwe.
• Oddal się jak najszybciej w bezpieczne miejsce.
• Zgłoś znalezisko służbom, podając lokalizację.


Źródło: KPP w Lesku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Przemyśla. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Przemyśla. W zderzeniu trzech samochodów zginęła 37-letnia kobieta oraz 71-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy punkt drive-thru na Podkarpaciu

PODKARPACIE.  Łącznie badania można wykonać obecnie w 26 miejscach. Każde z nich obsługuje średnio 50 pacjentów dziennie.

Podkarpacie

458 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2020]

PODKARPACIE. 458 zakażeń, 130 wyzdrowień, 4 zgony – oto najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 721 zakażeń, 141 wyzdrowień, 8 zgonów [18.10.2020]

PODKARPACIE. Minionej doby w województwie podkarpackim odnotowano największą liczbę zakażonych (721 osób) oraz największą liczbę ozdrowieńców (141 osób) od początku pandemii. Z powodu Covid-19 zmarło 8 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej przypadków w Rzeszowie [17.10.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 704 nowe przypadki, z czego aż 128 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord goni rekord - 563 zakażenia, 17 zgonów na Podkarpaciu [16.10.2020]

PODKARPACIE. Mamy najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Odnotowano rekordową liczbę zakażeń i zgonów.

Podkarpacie

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych

PODKARPACIE. W związku z dużymi kolejkami przy punktach pobrań w województwie podkarpackim, uruchomione zostaną dodatkowe punkty.  

Podkarpacie

Blisko 120 strażaków gasiło pożar hali produkcyjnej w Kolbuszowej

PODKARPACIE. Pożar wybuchł w nocy z 13 na 14 października 2020 r. na terenie firmy produkującej worki i opakowania foliowe, mieszczącej się przy ul. Sokołowskiej w Kolbuszowej.

Reklama