Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. O północy tymczasowo przywrócono kontrole graniczne na granicy polsko - słowackiej. Kontrole prowadzone są na kierunku wjazdowym do Polski. Granice można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach.

- Osoby czy pojazdy do kontroli będą typowane na podstawie analizy ryzyka. Celem wprowadzenia kontroli granicznych jest przeciwdziałanie nielegalnej migracji ze szlaku bałkańskiego. Podróżni przekraczający granice polsko-słowacką muszą pamiętać o posiadaniu dokumentów podróży – dowodu osobistego lub paszportu – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Informację o przywróceniu kontroli na granicy polsko-słowackiej podał we wtorek, 3 października Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

- Podjęliśmy decyzję o wznowieniu tymczasowej kontroli granicznej na granicy ze Słowacją. Kontrola zostanie wprowadzona dziś o północy. Będzie to kontrola na wjazd do Polski. O sytuacji poinformowaliśmy wczoraj Słowację, Niemcy, Austrię i Czechy. Dziś poinformowałem o tym pisemnie Komisję Europejską – ogłosił minister Mariusz Kamiński
Reklama
Granicę polsko-słowacką można przekroczyć w 8 drogowych przejściach granicznych (Radoszyce, Barwinek, Muszynka, Piwniczna-Zdrój-Mnišek nad Popradom, Jurgów, Chyżne, Korbielów, Zwardoń-Skalité Platforma), 3 kolejowych (Łupków-Palota, Muszyna-Plaveč, Zwardoń-Skalité) i 11 pieszych, przeznaczonych wyłącznie dla obywateli UE oraz ich małżonków i dzieci (Ożenna, Konieczna, Leluchów, Niedzica, Łysa Polana, Chochołów, Winiarczykówka, Ujsoły, Bór, Zwardoń-Mýto, Jaworzynka-Čierne-Skalité).

Kontrola została przywrócona na okres 10 dni, do 13 października 2023 r.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 721 zakażeń, 141 wyzdrowień, 8 zgonów [18.10.2020]

PODKARPACIE. Minionej doby w województwie podkarpackim odnotowano największą liczbę zakażonych (721 osób) oraz największą liczbę ozdrowieńców (141 osób) od początku pandemii. Z powodu Covid-19 zmarło 8 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej przypadków w Rzeszowie [17.10.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 704 nowe przypadki, z czego aż 128 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord goni rekord - 563 zakażenia, 17 zgonów na Podkarpaciu [16.10.2020]

PODKARPACIE. Mamy najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Odnotowano rekordową liczbę zakażeń i zgonów.

Podkarpacie

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych

PODKARPACIE. W związku z dużymi kolejkami przy punktach pobrań w województwie podkarpackim, uruchomione zostaną dodatkowe punkty.  

Podkarpacie

Blisko 120 strażaków gasiło pożar hali produkcyjnej w Kolbuszowej

PODKARPACIE. Pożar wybuchł w nocy z 13 na 14 października 2020 r. na terenie firmy produkującej worki i opakowania foliowe, mieszczącej się przy ul. Sokołowskiej w Kolbuszowej.

Podkarpacie

Ponad 400 nowych przypadków koronawirusa na Podkarpaciu [15.10.2020]

PODKARPACIE. W kraju i na Podkarpaciu kolejne rekordy zakażeń. 

Podkarpacie

Powstanie nowy most na Sanie. Podpisano umowę na projekt

PODKARPACIE. 13 października br. podpisano umowę na projekt nowego mostu na rzece San wraz z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [14.10.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono 319 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 122 osoby. Zmarło 14 osób – to największa liczba zgonów w naszym regionie od początku pandemii.

Reklama