Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Uderzał kotem o drzewo, martwego wrzucił do wiaderka. 82-latek usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

PODKARPACIE. 82-letni mieszkaniec gminy Gorzyce, podejrzany o zabicie małego kota, został objęty policyjnym dozorem. Mężczyźnie postawiono zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, do którego się przyznał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na terenie prywatnej posesji w Gorzycach. Interweniujący na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 82-letni mężczyzna, właściciel posesji, uśmiercił małego kota, poprzez uderzanie nim o rosnące na podwórku drzewo. Gdy zwierzę nie dawało oznak życia, starszy mężczyzna wyrzucił go do wiaderka.

82-latek został zatrzymany i trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu.

Decyzją prokuratora, senior został objęty dozorem policyjnym. Za popełniony czyn 82-latkowi, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 180 nowych przypadków na Podkarpaciu [19.01.2021]

PODKARPACIE. 188 nowych zakażeń koronawirusm na Podkarpaciu – wynika z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzono 4 zgony.

Podkarpacie

Uratowali owczarka niemieckiego przed wychłodzeniem

PODKARPACIE. Dzięki interwencji łańcuckich policjantów, uratowano przed wychłodzeniem owczarka niemieckiego, który spędził kilka godzin na mrozie, przywiązany do hydrantu.

Podkarpacie

Straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rzeki

PODKARPACIE. 20-kobieta kierująca daewoo matizem, straciła panowanie nad pojazdem i spadła z mostu do rzeki. Na szczęście, dzięki pomocy świadka zdarzenia, kobietę udało się uratować przed utonięciem.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [18.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło kolejne 4 osoby.

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Silny mróz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z przewidywanym silnym mrozem na Podkarpaciu. Termometry pokażą nawet -17 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 230 nowych przypadków na Podkarpaciu [15.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Wypadek na DK9 w Chmielowie. Ciężarówka z naczepą spadła z nasypu

PODKARPACIE. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i zsunął się z kilkunastometrowego nasypu. Utrudnienia w miejscu zdarzenia mogą potrwać do godz. 11:30.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [14.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Zmarło kolejne 17 osób.

Reklama