Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Ulewy na Podkarpaciu. Ponad 600 interwencji strażaków

Dodano:

fot. KP PSP w Przeworsku
fot. KP PSP w Przeworsku
PODKARPACIE. Zalane piwnice i drogi, połamane drzewa – to skutki intensywnych opadów deszczu w naszym regionie.

To był pracowity wieczór i  noc dla podkarpackich strażaków. W związku z silnymi opadami deszczu w ciągu ostatnich 24 godzin strażacy interweniowali 640 razy. Ich działania polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych piwnic w domach i budynkach gospodarczych, udrożnianiu przepustów drogowych. Strażacy pomagali zabezpieczyć workami z piaskiem budynki narażone na podtopienie, a także usuwali połamane konary drzew i drzewa leżące na jezdniach, chodnikach i posesjach.

Najwięcej interwencji podjęto w powiatach: rzeszowskim, krośnieńskim, sanockim, przemyskim i przeworskim.

Niestety, prognozy pogody na najbliższe dni są zbyt optymistyczne. Przewiduje się dalsze opady deszczu oraz możliwe burze. Dziś do godz. 14:00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW 1 stopnia w związku przewidywanymi opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym oraz burzami z porywami wiatru do 65 km/h. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bieszczadzkiego, jarosławskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i Przemyśla, przeworskiego oraz sanockiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Podkarpacie

Badania geofizyczne na trasie przyszłej S19

Zakończono już badania dla odcinków od Domaradza do Barwinka, natomiast na odcinku Babica - Domaradz badania jeszcze trwają.

Podkarpacie

Policyjny pościg za 18-latkiem zakończył się kolizją

KROSNO. Uwagę funkcjonariuszy drogówki zwróciło audi, które z prędkością ponad 100km/h pędziło w kierunku Miejsca Piastowego.

Reklama