Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

Upały wracają na Podkarpacie, nawet 35 stopni. IMGW wydał ostrzeżenia

Dodano: 20.07.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza.
 
Nadchodzi kolejna fala upałów w województwie podkarpackim. Najbliższe dni będą bardzo gorące. Od środy (20.07) do soboty (23.07) w naszym regionie prognozowane są temperatury maks. od 29 stopni do 34 stopni Celsjusza w dzień, miejscami nawet 35 stopni.

Najgoręcej będzie w powiatach: dębickim, jasielskim, mieleckim, w Tarnobrzegu, tarnobrzeskim, brzozowskim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, niżańskim, przemyskim, Przemyślu, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, w Rzeszowie, stalowowolskim i strzyżowskim.
Reklama
W sobotę w niektórych powiatach termometry mogą wskazać nawet 35 stopni Celsjusza. W nocy temperatura minimalna wyniesie – w zależności od regionu – od 12 do 20 stopni.

Jak przetrwać upały?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, m,in. aby pić dużo niegazowanej wody, nie wchodzić z domu jeśli nie ma takiej konieczności, unikać wysiłku fizycznego, nosić nakrycie głowy i lekką, przewiewną odzież, w ciągu dnia zamykać i zasłaniać okna w domu, stosować kremy z filtrem UV, nie zostawiać dzieci i zwierząt w aucie oraz nie spożywać alkoholu, bo odwadnia organizm.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 ozdrowieńców. Nowe zakażenia i zgony [19.11.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 1 096 nowych zakażeniach na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 1253 osoby. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Narola

PODKARPACIE. „Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola” – zapowiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Podkarpacie

Dostawczakiem uderzył w wiadukt kolejowy

PODKARPACIE. 30-letni kierowca dostawczego Iveco nie zmieścił się pod wiaduktem. Mężczyzna kierował się nawigacją i nie zauważył znaku. 

Reklama