Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Uratowali owczarka niemieckiego przed wychłodzeniem

Dodano: 19.01.2021 r.

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
PODKARPACIE. Dzięki interwencji łańcuckich policjantów, uratowano przed wychłodzeniem owczarka niemieckiego, który spędził kilka godzin na mrozie, przywiązany do hydrantu.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w miniony piątek, po godz. 22:00. Dzielnicowi z łańcuckiej komendy, otrzymali zgłoszenie o psie przywiązanym do jednego z hydrantów, na terenie gminy Białobrzegi. Zgłaszający poinformował, że zwierzę znajduje się tam już od kilku godzin.

Na miejscu funkcjonariusze zastali owczarka niemieckiego przywiązanego smyczą do hydrantu. Pies był zmarznięty, wystraszony, ale spokojny i przyjazny. Ze względu na grożące zwierzęciu wychłodzenie, policjanci zabrali go na komendę, gdzie spędził noc z budzie.  

Właściciel odebrał czworonoga następnego dnia. Okazało się, że owczarek uciekł z posesji przez dziurę w płocie. Błąkające się zwierzę znalazł najprawdopodobniej jeden z mieszkańców i przypiął go do hydrantu, licząc na to, że znajdzie go właściciel.
 
Źródło: fot. KPP Łańcut
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu

Już 18 listopada rusza 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia.

Podkarpacie

Zmiany na podkarpackim odcinku A4. Wprowadzono polskie nazwy zagranicznych miast

PODKARPACIE. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym.

Podkarpacie

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto budowę kolejnego odcinka trasy Via Carpatia

RZESZÓW. Planowane zakończenie robót na odc. S19 Zdziary-Rudnik nad Sanem (dł. ok. 9 km) to październik 2021 roku.

Podkarpacie

6 mln z puli 82 mln zł trafi do Ochotniczych Straż Pożarnych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu wnioski złożyło 1179 jednostek.

Podkarpacie

Motocyklista wypadł z drogi i stoczył się ze skarpy

POLAŃCZYK. Życia 45-latka nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ukrainiec, poszukiwany w 190 krajach, wpadł na przejściu granicznym w Medyce

PODKARPACIE. Zatrzymany jest podejrzewany o morderstwo na Ukrainie.

Reklama