Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Uruchomiono pierwszy na Podkarpaciu Punkt Szczepień Powszechnych

Dodano:

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
RZESZÓW. W Jarosławiu ruszył pierwszy na Podkarpaciu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie.

19 kwietnia 2021 r. w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu, przy ul. Jana Pawła II 30 uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych. To pierwsza tego typu placówka na Podkarpaciu. Punkt prowadzony jest przez Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Pacjenci będą obsługiwani przez 3 zespoły szczepiące, na miejscu będzie pracowało także 3 rejestratorów. Wsparcie logistyczne zapewnią żołnierze WOT.

Szczepienia będą wykonywane od poniedziałku do niedzieli od godz. 8.00 do 18.00 i będą realizowane zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Szczepień.

W sobotę, 17 kwietnia ruszyła rejestracja telefoniczna na szczepienia w jarosławskim punkcie. Pacjenci mogą się rejestrować od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w sobotę,niedzielę i święta w godzinach od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów: 722 040 270, 785 007 361, 722 020 770.

Punkt Szczepień Powszechnych w Jarosławiu jest w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [13.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 305 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 925 osób wyzdrowiało. Zmarła 1 osoba.

Podkarpacie

Sytuacja epidemiczna na Podkarpaciu. "Poważna, ale stabilna"

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart na wczorajszej konferencji przedstawiła aktualną sytuację epidemiczną w naszym województwie. Za nami szczyt obecnej fali zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 800 nowych zakażeń. Duża liczba zgonów [10.12.2021]

PODKARPACIE.MZ potwierdziło 833 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 1080 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarły 63 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 950 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 810 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarły 33 osoby – 30 z nich miało choroby współtowarzyszące.

Podkarpacie

900 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 23 osoby [8.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 900 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Ostatniej doby odnotowano 23 zgony w wyniku zakażenia koronawirusem, w tym 21 z nich dotyczyło osób z chorobami współistniejącymi.

Podkarpacie

Trudne warunki drogowe na Podkarpaciu. Policjanci apelują o ostrożność

PODKARPACIE. Padający śnieg, śliska i mokra nawierzchnia od rana uprzykrzają życie kierowcom. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do trudnych warunków na drogach Rzeszowa i Podkarpacia.

Podkarpacie

Blisko 30-kilometrowy odcinek S19 oddany do ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi szybkiego ruchu, łączącej Rudnik nad Sanem z Łowiskiem. Do użytku oddano 28-kilometrowy odcinek drogi S19, będącej częścią trasy Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 800 zakażonych, 30 zgonów [7.12.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 810 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 30 osób.

Reklama