Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Od 20 maja zamknięta droga wojewódzka nr 886 w Domaradzu

Dodano: /

fot. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie

PODKARPACIE. - Od 20 maja 2025 roku zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu odcinek drogi wojewódzkiej nr 886 oraz drogi gminnej nr 115607R w obrębie inwestycji – budowy mostu na rzece Stobnica w Domaradzu – poinformował Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

W związku ze złym stanem technicznym oraz niewystarczających parametrach użytkowych dotychczasowych mostów w Domaradzu na trasie drogi wojewódzkiej nr 886 oraz w Jurowcach na drodze wojewódzkiej nr 886, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zdecydował o konieczności budowy nowych przepraw.

Most w Domaradzu wybuduje firma Strabag. Umowa z wykonawcą została podpisana 14 kwietnia br. Obecnie trwa postępowanie przetargowego na wybór w firmy, która zajmie się budową mostu w miejscowości Jurowce. Zakończeni obydwu zadań zaplanowane jest do końca 2025 roku.

Lada dzień rozpoczną się roboty budowlane w Domaradzu. W związku z tym, od 20 maja zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu odcinek wojewódzkiej nr 886 oraz drogi gminnej nr 115607R w obrębie inwestycji.

Dla kierowców wyznaczono alternatywne trasy dojazdu:

- dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 15 ton objazd poprowadzony będzie drogą powiatową nr DP 2028R od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 w m. Blizne do skrzyżowania z drogą krajową nr 19 w m. Jasienica Rosielna,

- dla pozostałych pojazdów objazd zostanie poprowadzony drogą krajową nr 19 do Miejsca Piastowego, dalej drogą krajową nr 28 przez Rymanów do Sanoka.

Utrudnienia przewidziane są do końca 2025 roku.

Reklama

Budowa mostów w Domaradzu i Jurowcach. Zakres robót

Most w Domaradzu

Nowy most na rzece Stobnica będzie miał ponad 73 metr długości oraz 17,7 metra szerokości. Powstanie tam 7 metrowa jezdnia dla dwóch pasów ruchu oraz droga pieszo-rowerowa 3,5 m po jednej stronie mostu.

Most w Jurowcach

Nowy most w Jurowcach na potoku Rusawa będzie miał długość 22,4 m i szerokość 21,2 m. Oprócz 7 metrowej jezdni dla dwóch pasów ruchu, zaprojektowano drogę dla pieszych i rowerów o szerokości 3,5 m po jeden stronie mostu oraz 2 m chodnik po drugiej.

Jak informuje PZDW, w przypadku tej inwestycji nie będzie konieczności zamykania drogi. Ewentualne utrudnienia będą polegać na ograniczeniu prędkości do 30 km/h i możliwość wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [14.12.2020]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 180 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 mieszkańców województwa; wszyscy mieli choroby współistniejące.

Podkarpacie

Kolejne respiratory dla podkarpackich placówek medycznych

PODKARPACIE. 14 nowych respiratorów trafi do podkarpackich szpitali i rzeszowskiego pogotowia ratunkowego. Sprzęt o wartości ponad 586 tys. zł zasponsorowały Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [10.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 33 osoby.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Opady marznące i gołoledź na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alarm dotyczy całego Podkarpacia.

Podkarpacie

Coraz mniej studentów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. O blisko 2 % spadła liczba studentów na Podkarpaciu w 2019 roku w porównaniu z 2018 rokiem.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 250 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [9.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 253 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 33 mieszkańców województwa; 26 z nich miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Braniszowie. Nie żyje 45-latek

PODKARPACIE. 45-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został potrącony na DW986 przez samochód osoby marki kia. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego. Została nim dr n. hum. Beata Witalec.

Reklama