Rzeszów - Czwartek, 30.04.2026
Reklama

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia na DK 9 w Kolbuszowej

Dodano: 28.04.2026 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Od wtorku, 28 kwietnia kierowcy poruszający się drogą krajową nr 9 w Kolbuszowej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Rozpoczynają się prace remontowe na odcinku od ronda z drogą wojewódzką nr 875 do skrzyżowania z ulicą Kolejową, wraz z rondem im. Józefa Karola Lubomirskiego.

Co obejmuje remont?

Prace obejmą m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni i ułożenie nowej warstwy ścieralnej, wymianę krawężników, przełożenie kostki brukowej na chodniku, regulację wysokościową kratek ściekowych oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

Jakich utrudnień można się spodziewać?

Podczas robót wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie — obowiązywać będzie on w trakcie frezowania i układania nowej nawierzchni. Chodnik po jednej stronie drogi będzie czasowo zamykany, a ruch pieszy przekierowywany na drugą stronę.

Najbardziej odczuwalne utrudnienia czekają kierowców podczas prac bitumicznych przy rondzie — będzie ono zamykane w porze nocnej na okres od 6 do 8 godzin. W tym czasie wyznaczone zostaną objazdy.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest do końca czerwca 2026 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruszył przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych przy A4

PODKARPACIE. Termin składania ofert mija 15 lipca br.

Podkarpacie

Jechała z trójką dzieci. Zderzył się z nimi kierowca nadjeżdżający z naprzeciwka

PODKARPACIE. W wyniku zderzenia się pojazdów najmłodszy z chłopców został ranny i trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia 9-latka okazały się niegroźne.

Podkarpacie

42-letni motocyklista wjechał w słup latarni. Miał 2 promile alkoholu

PODKARPACIE. 42-latek doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

Podkarpacie

Zatrzymano 37-latke z 2 promilami. Z 12-letnim dzieckiem chciała przejechać ponad 100 km

PODKARPACIE. Jechała z 12-letnim synem i psem do rodziny w okolice Krosna.

Podkarpacie

Prawie 22 mln na rewitalizację trzech linii kolejowych prowadzących w Bieszczady

PODKARPACIE. Umowy dotyczą wykonania dokumentacji projektowych.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu wzrasta sprzedaż produktów rolniczych, m.in. owoców i miodu

PODKARPACIE. Miód skupiony na Podkarpaciu stanowił ponad 13% miodu skupionego w Polsce.

Reklama