Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Uwaga kierowcy! Zamknięty 10-kilometrowy odcinek DW 933 do odwołania

Dodano: 15.01.2026 r. / Redakcja

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja

PODKARPACIE. Ze względu na trudne warunki pogodowe, około 10-kilometrowy fragment DW 933 został zamknięty do odwołania. Jak wynika z porannego komunikatu PZDW, pozostałe drogi wojewódzkie w regionie są przejezdne.

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął decyzję o całkowitym zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku od miejscowości Folusz do Nowego Żmigrodu. Droga będzie nieprzejezdna do odwołania. Wyznaczono objazdy.

Podkarpacka Policja zwróciła się prośbą do kierowców o stosowanie się do tymczasowego oznakowania i poleceń służb drogowych, oraz jeśli to możliwe wybranie alternatywnej trasy.

Reklama

Z porannego komunikatu opublikowanego przez PZDW wynika, że w pozostałych rejonach Podkarpacia, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Kierowcy powinni jednak zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących obecnie na drogach. W wielu miejscach jezdnie są śliskie, zalega błoto pośniegowe.

- Warunki na drogach mogą w każdej chwili ulec zmianie, a lokalnie na drogach zalesionych lub w okolicach cieków i rzek może wystąpić śliskość spowodowana specyficznym mikroklimatem. Prosimy wszystkich użytkowników dróg o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drogach – apeluje Iwona Fejdasz, dyżurny zimowego utrzymania dróg PZDW w Rzeszowie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uderzył autem w dom. Miał prawie 1,5 promila

PODKARPACIE. Kara do 2 lat więzienie grozi 36-letniemu kierowcy bmw, który stracił panowanie nam samochodem i wjechał w dom. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

W maju ruszą wypłaty 500+ dla Ukraińców. Na Podkarpaciu złożono 9,5 tys. wniosków

PODKARPACIE/KRAJ. W całym kraju wpłynęło już 318 tys. wniosków o świadczenie rodzinne 500 plus od obywateli Ukrainy. W województwie podkarpackim złożono 9,5 tys. wniosków.

Podkarpacie

Tragedia na przejeździe kolejowym w Jadachach. Zginęło małżeństwo

PODKARPACIE. Na przejeździe kolejowym w Jadachach pod Tarnobrzegiem doszło do zderzenia osobowego audi z szynobusem.

Podkarpacie

Na stacji kolejowej w Mielcu powstanie dodatkowe przejście pod torami

MIELEC. Nowe przejście połączy osiedla, znajdujące się po przeciwległych stronach stacji i zapewni pieszym wygodną komunikację pod torami.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [13.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 44 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 40 zakażeń na Podkarpaciu, zmarły 2 osoby [8.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 45 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 6 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch ciężarówek i busa na DK9 w Nowej Dębie

NOWA DĘBA. W wypadku ucierpiał 23-letni kierowca samochodu ciężarowego.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W piątek silny wiatr na Podkarpaciu. Możliwe również burze

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem i możliwymi burzami na Podkarpaci

Reklama