Uwaga! Lód na drogach i chodnikach. Kolejny alert IMGW dla Podkarpacia
Dodano: 18.01.2024 r.
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Najbliższe kilkanaście godzin będzie sporym wyzwaniem dla kierowców i pieszych. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej MGW zapowiadają opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które spowodują oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Będzie bardzo ślisko.
Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia obowiązuje na terenie całego Podkarpacia, od czwartku (18.01) od godz. 18:00 do piątku (19.01) do godz. 4:00 na terenie pięciu powiatów: dębicki, mielecki, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski oraz od godz. 22:00 (18.01) do godz. 6:00 (19.01) dla pozostałych powiatów.
Prognozuje się zamarzanie mokrej powierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, przy gruncie do około -4°C (w niektórych rejonach do -4°C, przy gruncie do około -6°C ). Jak zapowiadają synoptycy, ujemna temperatura utrzyma się do soboty. Lokalnie mogą również występować opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.
PODKARPACIE. Kilkadziesiąt osób zaangażowanych było w poszukiwanie 61-letniej mieszkanki Oleszyc. Jej zaginięcie zgłosiła rodzina. Niestety kobietę znaleziono martwą na polach uprawnych.
PODKARPACIE. Policjanci podsumowali piątkowe działania pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’ na podkarpackim odcinku autostrady. Do kontroli zatrzymano blisko 100 kierowców.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz