Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

W czwartek zawyją syreny alarmowe

Dodano: 30.07.2024 r. / Redakcja

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. W najbliższy czwartek, 1 sierpnia będziemy obchodzić 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W stolicy Podkarpacia i w całym województwie zawyją syreny alarmowe.

W czwartek, o godz. 17, w 80. rocznicę godziny „W”, na terenie województwa podkarpackiego włączone zostaną syreny alarmowe. Aby oddać hołd i uczcić pamięć uczestników i ofiar Powstania Warszawskiego.

Syreny będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę. Poza uczczeniem pamięci o bohaterstwie i ofierze Powstańców włączenie syren będzie miało także charakter ćwiczebny.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Jarosławiu powstaje mural poświęcony bohaterom wojennym

PODKARPACIE. W Jarosławiu powstaje blisko 100-metrowy mural poświęcony lotnikom Ziemi Jarosławskiej walczącym w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie podczas II Wojny Światowej.

Podkarpacie

Zarzut i areszt dla właściciela psa, który zagryzł 12-latka z Przemyśla

PODKARPACIE. 50-letni właściciel psów, które zaatakowały dwóch chłopców usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu 7 ofiar śmiertelnych i 141 nowych zakażeń [7.10.2020]

PODKARPACIE. Kolejny rekord dobowej liczby zakażeń w Polsce. „Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem” – poinformowało dziś w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. 

Podkarpacie

7 firm chętnych na przygotowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Podkarpacie

79-letni rowerzysta zginął pod kołami autobusu

PODKARPACIE. Stalowowolscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu tragicznego wypadku do jakiego doszło na ul. Rozwadowskiej. 79-letniego rowerzystę potrącił autobus. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Koronawirus. 137 zakażeń, 54 wyzdrowienia, 7 zgonów na Podkarpaciu [6.10.2020]

PODKARPACIE. Aktualny raport z województwa podkarpackiego. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 141 zakażeń, 61 wyzdrowień, 3 zgony [4.10.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu. 218 nowych przypadków [2.10.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. Dziś potwierdzono 218 nowych przypadków – to największa liczba od początku pandemii. 

Reklama