Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

W Jarosławiu powstanie ponad 600 metrowy most

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
JAROSŁAW. 6 marca 2020 r. została podpisana umowa na stworzenie projektu mostu przez rzeke San w Jarosławiu wraz z nowym połączeniami drogowymi.

Podpisana umowa mówi o dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla trzech zadań. Pierwsza z nich to projekt pod budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej 865 Jarosław – Bełżec wraz z budową mostu na Sanie w okolicy Muniny i Sobiecina.

W ramach inwestycji powstanie prawie 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 865. Początek nowego fragmentu trasy zaplanowano na węźle drogowym „Jarosław-Munina” DK 94. Tu planowana jest budowa nowych łącznic i dwóch rond.

Droga przed mostem prowadzona będzie w nasypie, natomiast za mostem w nasypie i po istniejącym terenie. Nad Sanem, wałem przeciwpowodziowym, drogą wewnętrzną oraz nad terenami zalewowymi ma powstać most o długości całkowitej 624 m, z czego 100 metrów nad nurtem wody.

Koniec nowego odcinka drogi 865 zaprojektowano w formie ronda. Wstępny koszt budowy fragmentu drogi i mostu na Sanie oszacowany został na 123 mln złotych. Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów”.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną nowe przystanki kolejowe

PODKARPACIE. Dodatkowe przystanki powstaną w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 25 zgonów [9.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1208 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

79-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Kilka zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednorodzinnego domu w miejscowości Niedźwiada w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W budynku znaleziono zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej właścicielki domu.

Podkarpacie

Wypadek na A4 koło Łańcuta. 1 osoba ranna

POKDAPRACIE. 77-letnia kobieta ucierpiała w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na łańcuckim odcinku autostrady A4.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1000 zakażeń, 5 zgonów [8.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1027 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Przetarg na kolejny odcinek S19. Powstanie prawie kilometrowy tunel

Będzie to jeden z trudniejszych w realizacji fragmentów drogi. W ramach inwestycji powstanie m.in. blisko kilometrowy tunel oraz kilkanaście obiektów inżynierskich.

Podkarpacie

Zwęglone zwłoki mężczyzny w spalonym samochodzie

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru samochodu, do którego doszło w miejscowości Bukowsko w powiecie sanockim. W aucie ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [7.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 594 nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. Wyzdrowiało 2871 osób. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Reklama