Rzeszów - Piątek, 11.07.2025
Reklama

W jeden dzień podkarpaccy policjanci wlepili ponad 860 mandatów

Dodano: /

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja

PODKARPACIE. W środę, 9 kwietnia podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Działania koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Efekt akcji to m.in. ponad 860 mandatów.

Jak sama nazwa akcji wskazuje, działania policjantów drogówki koncentrowały się przede wszystkim na zatrzymywaniu kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość.

Funkcjonariusze, przy pomocy ręcznych mierników prędkości oraz videorejestratorów umieszczonych w radiowozach skontrolowali łącznie 1281 pojazdów. Mandaty nałożono na 864 kierowców, 179 dostało pouczenie, a wobec 24 skierowano wniosek do sądu. 10 kierujących straciło prawo jazdy z powodu rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości.

Jak zaznacza Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie „niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

3 mosty na Podkarpaciu do remontu

GDDKiA ogłosiła przetarg na remont trzech mostów w ciągu dróg krajowych nr 9, 73 i 94. Prace remontowe mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 5 nowych przypadków, 1 osoba zmarła

PODKARPACIE. Łącznie w naszym regionie potwierdzono 214 przypadków.

Podkarpacie

4500 kombinezonów ochronnych dla szpitali wojewódzkich

PODKARPACIE. To część zakupów w ramach programu walki z koronawirusem realizowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podkarpacie

Koronawirus. 15 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [10.04.2020 r.]

PODKARPACIE. Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV2 w województwie podkarpackim, potwierdzonych testami. 3 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 190 zakażonych na Podkarpaciu. Aktualne dane [9.04.2020 r.]

PODKARPACIE. Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV2 w województwie podkarpackim, potwierdzonych testami. Dziś łącznie zanotowano 14 przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 7 nowych przypadków, 1 osoba zmarła

PODKARPACIE. Mamy łącznie 187 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. 12 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [8.04.2020 r.]

Łącznie na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 180 przypadków.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu wykonuje się ok. 200 testów dziennie na obecność koronawirusa

Podczas sesji sejmiku województwa, Podkarpacki Inspektor Sanitarny, poinformował o bieżących działaniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Podkarpaciu.

Reklama