Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

W jeden dzień podkarpaccy policjanci wlepili ponad 860 mandatów

Dodano: /

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja

PODKARPACIE. W środę, 9 kwietnia podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Działania koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Efekt akcji to m.in. ponad 860 mandatów.

Jak sama nazwa akcji wskazuje, działania policjantów drogówki koncentrowały się przede wszystkim na zatrzymywaniu kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość.

Funkcjonariusze, przy pomocy ręcznych mierników prędkości oraz videorejestratorów umieszczonych w radiowozach skontrolowali łącznie 1281 pojazdów. Mandaty nałożono na 864 kierowców, 179 dostało pouczenie, a wobec 24 skierowano wniosek do sądu. 10 kierujących straciło prawo jazdy z powodu rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości.

Jak zaznacza Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie „niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [1.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 173 zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 18 ponownych zakażeń. Wyzdrowiały 352 osoby. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarły 4 osóby, wyłącznie z powodu Covid-19 zmarły...

Podkarpacie

Zderzenie autobusu z ciężarówką w Manasterzu. 2 osoby ranne

PODKARPACIE. W wypadku ranny został kierowca autobusu oraz jeden z pasażerów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [28.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia województwo podkarpackie po raz kolejny znalazło się na ostatniej pozycji, pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Samochód dostawczy śmiertelnie potrącił 59-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w piątek wieczorem w miejscowości Lipiny w powiecie dębickim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [25.02.2022]

PODKARPACIE. 248 zakażeń (w tym 26 ponownych) i 11 zgonów w województwie podkarpackim – wynika z najnowszego raportu zakażeń koronawirusem opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono punkty recepcyjne

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim uruchomiono cztery punkty recepcyjne dla uchodźców z Ukrainy. Dodatkowy punkt obsługujący ruch kolejowy powstał na dworcu w Przemyślu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 200 zakażeń, 22 zgony [24.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem. W województwie podkarpackim potwierdzono192 nowe przypadki.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [23.02.2022]

PODKARPACIE. 320 zakażeń (w tym 29 ponownych) i 12 zgonów w województwie podkarpackim – wynika z najnowszego raportu Ministerstwo Zdrowia.

Reklama