Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

W Mielcu powstaje mural Grzegorza Lato

Dodano: 06.03.2024 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
MIELEC. W Mielcu powstaje wielkie malowidło z wizerunkiem  jednego z najbardziej znanych polskich piłkarzy - Grzegorza Lato. Dzieło jest częścią inicjatywy STS, sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski, pt. “Pamiętajmy o sportowcach”, którego celem jest upamiętnienie wybitnych polskich zawodników. Autorem pracy jest duet artystyczny Czary-Mury. Odsłonięcie muralu odbędzie się w połowie marca.

Tworząc mural Grzegorza Lato, STS chce upamiętnić 50. rocznicę zdobycia przez reprezentację Polski trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w Niemczech. Wielki udział w tym sukcesie miał właśnie Lato, do który został Królem Strzelców turnieju w siedmioma trafieniami.

Mural Grzegorza Lato powstaje przy ul. Kusocińskiego 15 w Mielcu, w pobliżu której piłkarz w rozpoczynał swoją przygodę z piłką nożną. Jest to czwarty projekt w ramach inicjatywy STS pn. “Pamiętajmy o sportowcach”, której celem jest upamiętnienie wybitnych polskich zawodników.
Reklama
Wykonawcą malowidła jest duet artystyczny Czary-Mury: Marta Piróg i Marek Grela. Zgodnie z filozofią artystów, tworząc murale, chcą oni ocalić od zapomnienia uznane osoby i uhonorować ich osiągnięcia. Dodatkowo ich sztuka ma mieć charakter edukacyjny, zwłaszcza dla młodego pokolenia, które wychowuje się już na zupełnie innych wzorcach.

Odsłonięcie muralu zaplanowano w połowie marca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci rozpoczynają akcję „Pieszy”

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim policjanci prowadzą działania pn. „Pieszy”.

Podkarpacie

Uszkodzono rurociąg gazowy. Ewakuowano mieszkańców z ośmiu gospodarstw

PODKARPACIE. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego PSP w Krośnie w sobotę, 7 grudnia o godz. 10:30.

Podkarpacie

Zgłosił kradzież i wpadł za narkotyki. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany

MIELEC. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 25-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. 

Podkarpacie

694 rodzin z Podkarpacia otrzymało Szlachetną Paczkę

PODKARPACIE, POLSKA. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę 7-8 grudnia ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce.

Podkarpacie

43-latek miał 4 promile jadąc samochodem. Zasnął na środku drogi

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który na środku drogi zatrzymał swojego volkswagena i uciął sobie drzemkę.

Podkarpacie

Trwa budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

PODKARPACIE. Trwają prace budowlane związane ze stworzeniem 15-kilometrowej obwodnicy Niska i Stalowej Woli. 

Podkarpacie

Bieszczadzkie żubry cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem

PODKARPACIE. W tym roku na spotkanie z bieszczadzkimi żubrami wybrało się 204 tys. osób.

Podkarpacie

Otwarto obwodnice Kolbuszowej

PODKARPACIE. Oficjalne otwarcie obwodnicy odbyło się 6 grudnia.

Reklama