Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

W pożarze domu zginęła 69-letnia kobieta i pies

Dodano: 19.12.2023 r.

fot. KM PSP w Krośnie
fot. KM PSP w Krośnie
PODKARPACIE. Ponad 40 strażaków brało udział w akcji gaszenia pożaru domu we wsi Potok w powiecie krośnieńskim. Wewnątrz budynku ujawniono ciało 69-letniej kobiety i psa.  

Informacja o pożarze dotarła do strażaków wczoraj, po godz. 18:00. Na miejsce zdarzenia  skierowano 9 zastępów z powiatu krośnieńskiego. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ogniem objęty był cały dom. Ratownicy odcięli od budynku prąd i gaz. Równocześnie z gaszeniem pożaru, rozpoczęli przeszukanie budynku. W jednym z pomieszczeń znaleźli ciało 69-letniej kobiety i psa.
Nie udało się ustalić przyczyny pożaru.

W tym roku podkarpaccy strażacy podjęli już blisko 1300 interwencji związanych z pożarami w domach i mieszkaniach. 22 osoby zginęło, a 86 z oparzeniami, bądź objawami zatrucia dymami pożarowymi trafiło do szpitali.
 
Tylko w tym miesiącu strażacy wzywani byli do ponad 110 tego typu pożarów. W ogniu zginęło 5 osób, a 12 zostało rannych.

 
Źródło: KWP SP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [2.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 6 osób.

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Blisko 140 interwencji strażaków

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich dwóch dni, podkarpaccy strażacy odnotowali blisko 140 interwencji z powodu burz, które przechodziły nad naszym regionem.

Podkarpacie

Burzowy czwartek na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenie dla wszystkich powiatów

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 2 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe zakażenia na Podkarpaciu [30.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.  

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Brak zakażeń, jeden zgon [29.06.2021]

PODKARPACIE. Województwo Podkarpackie znalazło się na ostatnim miejscu pod względem liczby nowych zakażeń. 

Podkarpacie

W Solinie powstaje kolejka linowa i wieża widokowa [WIZUALIZACJE]

SOLINA. To pierwsza tego typu inwestycja w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu. W Rzeszowie 1 przypadek [28.06.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na III miejscu pod względem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Postępuje budowa obwodnicy Łańcuta

ŁAŃCUT. Postępują prace przy rozbudowie odcinka DK94 Łańcut – Głuchów (tzw. obwodnica Łańcuta). Droga ma być gotowa we wrześniu. Na dzień dzisiejszy zaawansowanie wszystkich robót wynosi 77%.

Reklama