Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

W pożarze domu zginęła 69-letnia kobieta i pies

Dodano:

fot. KM PSP w Krośnie
fot. KM PSP w Krośnie
PODKARPACIE. Ponad 40 strażaków brało udział w akcji gaszenia pożaru domu we wsi Potok w powiecie krośnieńskim. Wewnątrz budynku ujawniono ciało 69-letniej kobiety i psa.  

Informacja o pożarze dotarła do strażaków wczoraj, po godz. 18:00. Na miejsce zdarzenia  skierowano 9 zastępów z powiatu krośnieńskiego. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ogniem objęty był cały dom. Ratownicy odcięli od budynku prąd i gaz. Równocześnie z gaszeniem pożaru, rozpoczęli przeszukanie budynku. W jednym z pomieszczeń znaleźli ciało 69-letniej kobiety i psa.
Nie udało się ustalić przyczyny pożaru.

W tym roku podkarpaccy strażacy podjęli już blisko 1300 interwencji związanych z pożarami w domach i mieszkaniach. 22 osoby zginęło, a 86 z oparzeniami, bądź objawami zatrucia dymami pożarowymi trafiło do szpitali.
 
Tylko w tym miesiącu strażacy wzywani byli do ponad 110 tego typu pożarów. W ogniu zginęło 5 osób, a 12 zostało rannych.

 
Źródło: KWP SP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Majdanie Golczańskim. 61-latek leżał na drodze. Najechał na niego samochód

PODKARPACIE. Trwa ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło wczoraj w Majdanie Golczańskim. Samochód najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

S19 Sokołów-Jasionka będzie rozbudowana

PODKARPACIE. Dzięki rozbudowie, na tym odcinku S19 będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny o szerokości 2,5 m oraz pobocza.

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś (6.05) na terenie całego województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 230 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 3 osoby.

Podkarpacie

Policja podsumowała majowy weekend na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. 25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 62 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Z zalewu w Strzegocicach wyłowiono ciało mężczyzny. Prawdopodobnie to poszukiwany 29-latek

PODKARPACIE. CIało mężczyzny wyłowiono wczoraj około godz. 18:00. Policja wspólnie z prokuraturą ustalają, czy jest to poszukiwany 29-latek.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 273 zakażenia w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 5 osób.  

Podkarpacie

Wypadł ze skutera do wody. Trwają poszukiwania 29-letniego mężczyzny

PODKARPACIE. Trwają poszukiwania 29-letniego mężczyzny, który wczoraj wypadł ze skutera wodnego na zalewie w Strzegocicach i zniknął pod wodą.

Reklama