Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

W Sanoku powstało trójwymiarowe przejście dla pieszych

Dodano:

fot. UM Sanok
fot. UM Sanok
PODKARPACIE. Trójwymiarowe pasy namalowano na ul. Kochanowskiego przy Szkole Podstawowej nr 1.
 
Trójwymiarowe przejścia dla pieszych to jeden z elementów programu pn. „Hello Ice” realizowanego przez firmę Budimex. Dzięki efektowi 3D przypominają przeszkodę i skłaniają nadjeżdżające auta do zmniejszenia prędkości.
 
Do projektu „Hello Ice” przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku. Dzięki współpracy samorządu miasta z przedstawicielami firmy Budimex, przejście dla pieszych 3D powstało przy ul. Kochanowskiego, gdzie znajduje się szkoła. Ma ono poprawić bezpieczeństwo dzieci.
 
Sanok jest czwartą miejscowością, w której powstały pasy 3D. Wcześniej namalowano je w Miechowie, Lesznowoli i Bartoszycach.
 
Trójwymiarowe przejścia dla pieszych zyskały popularność, po tym jak ich wymalowaniem pochwaliły się władze hinduskiego New Delhi oraz maleńkiej islandzkiej wioski Isafjördur. W obu przypadkach to nowatorskie rozwiązanie sprawiło, że kierowcy zdjęli nogę z gazu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 388 zakażonych na Podkarpaciu. Dziś 1 nowy przypadek

​PODKARPACIE. W powiecie przemyskim potwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Środki ochrony osobistej dla 5 podkarpackich placówek medycznych

PODKARPACIE. Trzy szpitale i dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze otrzymają pomoc w związku z epidemią koronawirusa.

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu oddany do użytku

PODKARPACIE.  Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł jest już otwarta dla kierowców. Mieszkańcy Mielca zyskali drugi most na Wisłoce.

Podkarpacie

Podkarpacki Urząd Wojewódzki wznowił bezpośrednią obsługę klientów

RZESZÓW. Klienci są obsługiwani bezpośrednio, po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty.

Podkarpacie

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

PODKARPACIE. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel.

Reklama