Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

W święta więcej patroli policji na podkarpackich drogach

Dodano:

fot. Archiwum KWP Rzeszów
fot. Archiwum KWP Rzeszów
PODKARPACIE. W sobotę, 24 grudnia podkarpaccy policjanci rozpoczną działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie”. Ich głównym celem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem podróżujących. Akcja potrwa do poniedziałku, 26 grudnia.
 
W związku z okresem świątecznym, policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach województwa podkarpackiego. W związku z tym, nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwać więcej patroli.
 
Głównym celem policyjnych działań pod hasłem „Boże Narodzenie” jest niezmiennie ułatwienie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem.
 
Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych, tj. przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.
 
Reklama
Do działań skierowane zostaną również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze będą także kontrolować stan trzeźwości
 
Policja zwraca się do kierowców z apelem o rozwagę i ostrożność za kierownicą.
 
Tegoroczne działania pod hasłem „Boże Narodzenie” potrwają od soboty 24 grudnia do poniedziałku 26 grudnia.    

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, z związku z burzami jakie prognozowane są na Podkarpaciu. Alert dotyczy 22 powiatów.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 18 do 26 kwietnia 2024 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Budimex. Prace trwać będą 2,5 roku. 

Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek w Białobrzegach. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek w Białobrzegach, w powiecie łańcuckim. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Grębowie. Nie żyje 24-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś rano w Grębowie. 24-letni kierowca volkswagena zderzył się z pojazdem ciężarowym. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

W środę kolejne protesty rolników. Lista utrudnień na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na środę, 20 marca rolnicy zapowiedzieli kolejną falę protestów. W związku z tym w wielu miejscach na drogach Podkarpacia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Policja opublikowała listę miejsc, w których planowane są...

Podkarpacie

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziedzinach kardiologii i geriatrii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultantów w dziadzinach kardiologii i geriatrii.

Reklama