Reklama

Aktualności / Podkarpacie

Wiemy, kto wybuduje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 na Podkarpaciu

Dodano: 05.08.2022 r.

Wiemy, kto wybuduje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

fot. Adobe Stock

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zaprojektuje i wybuduje ponad 18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Dukla-Barwinek. Będzie to jeden z trudniejszych odcinków S19 pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych.

W przetargu na realizację inwestycji wpłynęło osiem ofert. Najkorzystniejszą złożyła spółka Polaqua, która zaoferowała zrealizowanie tego odcinka Via Carpatia za kwotę 1,54 mld zł. 

Oferty oceniano wg następujących kryteriów: cena (60 procent), przedłużenie okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze (30 proc.), a także termin realizacji kontraktu (10 procent).

Jeśli nie wpłyną żadne odwołania od dokonanego wyboru, a Prezes Urzędu Zamówień Publicznych wyda pozytywną opinię, możliwe będzie podpisanie umowy.

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, w systemie Projektuj i buduj. Zakres prac obejmuje budowę odcinka drogi ekspresowej o długości 18,2 km o przekroju dwujezdniowym (dwa pasy ruchu w obu kierunkach z zatokami awaryjnymi). W ramach zadania wybudowany zostanie węzeł drogowy Barwinek zlokalizowany w miejscu połączenia S19 z istniejącą DK19.

Powstaną także obiekty inżynierskie: 15 estakad, 10 mostów, 6 wiaduktów drogowych, 6 przejść dla zwierząt, a także szereg obiektów w ciągu dodatkowych jezdni.

Nowa droga zostanie wyposażona w urządzenia BRD oraz ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne. Powstaną również cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.
 
Fragment drogi ekspresowej S19 między Duklą a Barwinkiem jest jednym z trudniejszych odcinków trasy pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych.

Prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zakończyć się w ciągu maksymalnie 42 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, który na terenie województwa podkarpackiego będzie miał docelowo długość blisko 170 km. Do użytku oddano już 81,8 km drogi. 42,4 km pozostaje w realizacji, a kolejne 42,3 km jest w przygotowaniu.
 
Reklama
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista - Aktualności Podkarpacie

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do wypadku doszło około godz. 13:00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj w powiecie przeworskim. Motocyklista zderzy...

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA] - Aktualności Podkarpacie

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa scalanie dźwigarów stalowych estakady, która powstaje na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Poł...

Wyrzucił małego kotka do śmietnika - Aktualności Podkarpacie

Wyrzucił małego kotka do śmietnika

PODKARPACIE. 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. ...

Jesienna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Jesienna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 21 września do 3 października 2023 r.22 na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja sz...

Ostrzeżenie IMGW! Silny deszcz z burzami - Aktualności Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny deszcz z burzami

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego deszczu z towarzyszącymi mu bu...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Poranne wypadki z udziałem pieszych w RzeszowieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
6 firm zainteresowanych budową PCLA w RzeszowieAnna Nowak: Bardzo dobre wieści....
Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy Anna Nowak: Zapowiada się na prawdę...
1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: