Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek nowymi wicewojewodami podkarpackimi

Dodano: 17.01.2024 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul przedstawiła w środę swoich zastępców. Funkcję wicewojewodów objęli: Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek. Zdaniem wojewody „to osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy w urzędzie”.


fot. PUW w Rzeszowie

Wiesław Buż jest absolwentem socjologii (spec. organizacja i zarządzanie) w Wyższej Szkoły Społeczno – Gospodarczej w Tyczynie. To dyplomowany członek rad nadzorczych w jednoosobowych Spółkach Skarbu Państwa oraz spółkach z Udziałem Skarbu Państwa. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie i spółdzielczości. W latach 2010-2019 zasiadał w Radzie Miasta Rzeszowa, w latach 2019-2023 był posłem na Sejm RP IX kadencji.

Wiesław Buż pełniąc funkcję wicewojewody będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad realizacją zadań Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w PUW oraz Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności  w Województwie Podkarpackim. Będzie również nadzorował Wojewódzkie Inspektoraty: Farmaceutyczny, Inspekcji Handlowej i Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Reklama
fot. PUW w Rzeszowie

Paweł Bartoszek ukończył studia na kierunku handel i marketing w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Następnie studiował Organizację i Techniki Transportowe na Politechnice Radomskiej oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli. W 2023 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration. W latach 2014-2018 był starostą tarnobrzeskim. Ponadto pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu GS „SCh” w Trześni, był kierownikiem oczyszczalni ścieków Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach, pracował też jako wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Będzie wicewojewodą odpowiedzialnym za: Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych,, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzką Inspekcję Geodezyjną i Kartograficzną. Będzie również nadzorował pracę Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej, a w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim – Wydziały Środowiska i Rolnictwa oraz Nieruchomości.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

56-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Policjanci z Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Przedborzu. 56-mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Poszkodowany zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 400 zakażeń, 33 zgony [18.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 444 zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 56 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Ponad 100 interwencji podkarpackich strażaków. "Na szczęście nikt nie został ranny"

PODKARPACKIE. 104 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków silnego wiatru jaki od wczoraj wieje w naszym regionie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 500 zakażeń, dużo zgonów [17.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem na terenie całego województwa podkarpackiego. Spodziewane są również burze.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 600 zakażeń, 20 zgonów [16.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 617 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 85 ponownych zakażeń. 

Podkarpacie

Kolejny odcinek Via Carpatia w realizacji. Powstanie ponad kilometrowa estakada

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica – Jawornik.

Podkarpacie

Podkarpacka policja podsumowała „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 28 tys. kierowców

PODKARPACIE. Zakończyły się dwudniowe działania policjantów na podkarpackich drogach, mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. 

Reklama