Rzeszów - Środa, 13.08.2025
Reklama

Wjechała do rowu, uciekła, a potem zgłosiła kradzież auta. Okazało się, że była pijana

Dodano: /

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. 31-latka kierująca toyotą, zakończyła jazdę w rowie. Następnie kobieta wydostała się z pojazdu i oddaliła się z miejsca zdarzenia. Po chwili zgłosiła, że jej pojazd został skradziony z posesji, na której przebywała. Okazało się, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano, w miejscowości Maleniska w powiecie jarosławskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o toyocie, która wjechała do przydrożnego rowu. Z informacji przekazanych przez świadków zdarzenia wynikało, że z pojazdu wysiadła kobieta i pieszo oddaliła się w kierunku pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze ustalili rysopis kierującej toyotą i rozpoczęli poszukiwania właścicielki pojazdu.

Międzyczasie, na komendę policji w Jarosławiu zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że jej pojazd został skradziony z posesji, na której aktualnie przebywa. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że rzekomo skradziony pojazd to toyota, której kierującą poszukiwali funkcjonariusze w związku z wcześniejszym zdarzeniem drogowym.

Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, że 31-letnia kobieta, mieszkanka Wiązownicy, była pod wpływem alkoholu. Miała ponad 1,5 promila. 31-latka trafiła do policyjnej izby wytrzeźwień.

Reklama

Po wytrzeźwieniu została przesłuchana i usłyszała zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W przemyskim szpitalu otwarto nowoczesne call center

PRZEMYŚL. Pod  numerem (16) 736 05 00, pacjenci mogą załatwić sprawy w 23 poradniach znajdujących się przy ul. Monte Cassino i Sportowej.

Podkarpacie

Czwórka mężczyzn pobiła 28-latka z Przemyśla. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

PRZEMYŚL. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu.

Podkarpacie

9 zastępów straży pożarnej gasiło pożar pensjonatu w Kalnicy

KALENICA. Trwa ustalanie przyczyn nocnego pożaru obiektu wypoczynkowego w Kalnicy. W akcji gaśniczej udział brało 9 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 18 osób.

Podkarpacie

Poważny wypadek w Jaworzu Górnym. Jednego z poszkodowanych przewieziono do szpitala helikopterem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz.11 w Jaworzu Górnym.

Podkarpacie

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, bo znajomy nie podał jej herbaty

LEŻAJSK. Za bezpodstawne wezwanie medyków poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Podkarpacie

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dot. rozkładu jazdy pociągów

PODKARPACIE. Nowy rozkład obowiązywał będzie od 8 grudnia br.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim. Zginęła kobieta

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 26 stycznia ok. godz. 7.40 w Jeżowem.

Reklama