Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Właściciel samochodu z napisem „Jedna Kula, Jeden Niemiec” poniesie odpowiedzialność karną?

Dodano: 20.12.2019 r.

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
PODKARPACIE. „Jedna Kula, Jeden Niemiec” na samochodzie z sanockimi numerami rejestracyjnymi. Zdjęcie dotarło do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Cała sprawa zaczęła się od zdjęcia wykonanego 18 grudnia w Gliwicach przez przechodnia. Widzimy na nim czerwony samochód na sanockim numerach rejestracyjnych. Sam samochód żadnego oburzenia nie wzbudza, co innego napis umieszczony na samochodzie: „Jedna Kula, Jeden Niemiec”.

Na nieszczęście właściciela pojazdu, zdjęcie trafiło do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zapowiada, że sprawa nie zostanie zbagatelizowana.   

„Człowiek, który je wymalował na swoim samochodzie zrobił to, by publicznie okazać swoją nienawiść do osób narodowości niemieckiej. Takie działanie jest karalne i nasz Ośrodek dopilnuje by sprawca poniósł odpowiedzialność karną” – czytamy w facebookowym wpisie Ośrodka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kradł słupki ze znaków drogowych. "Były mu potrzebne do zrobienia regałów"

Policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który jest podejrzany o kradzież słupków znaków drogowych. Wartość skradzionych elementów wyceniono na 10 tys. zł.

Podkarpacie

Zmalała liczba ludności na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki, 9 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [20.04.2020]

Nowe przypadki to 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku z terenu miasta Rzeszowa, wszyscy w ścisłej izolacji.

Podkarpacie

W Łańcucie utworzono pierwsze izolatorium na Podkarpaciu

W pobliżu szpitala jednoimiennego w Łańcucie powstało tzw. izolatorium. To pierwszy tego typu obiekt w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

"Podkarpacka Traveltanna" - ruszyła internetowa akcja promująca nasze atrakcje turystyczne

PODKARPACIE. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z internetowymi transmisjami na żywo.

Podkarpacie

Rowerzysta wjechał wprost pod ciężarówkę. Zginął na miejscu

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Dębicy. W zderzeniu z samochodem ciężarowym zginął rowerzysta. Na miejscu pracuje Policja. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Podkarpacie

Koronawirus. 15 osób wyzdrowiało, 4 nowe przypadki zakażenia. Aktualna sytuacja [19.04.2020]

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym odnotowano 15 nowych wyzdrowień w województwie podkarpackim. Potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jest też kolejna ofiara śmiertelna.

Podkarpacie

Koronawirus. 4 kolejne przypadki, w tym dziecko. Aktualna sytuacja [18.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 4 nowe, potwierdzone badaniami przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, a wśród nich jedno dziecko. Łącznie dzisiaj potwierdzono 8 nowych przypadków.

Reklama