Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej hali sportowej w Mielcu

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Tomasz Leyko
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Tomasz Leyko
MIELEC. Ponad 3000 kibiców będzie mogło oglądać sportowe widowiska w nowej hali sportowej w Mielcu. Wczoraj wmurowano akt erekcyjny.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na budowę tego obiektu ponad 30 mln zł. Marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, że Mielec potrzebuje obiektu nowoczesnego, na miarę XXI wieku.

„Bardzo ważna jest budowa obwodnicy, nowego mostu i wiaduktu, ale to nie wszystko. Mielec musi mieć nowy, nowoczesny obiekt wybudowany od podstaw. Trzeba powiedzieć jedną rzecz - to był spór miedzy małą halą, niedostosowaną do warunków i standardów, na których można rozgrywać zawody ogólnopolskie i międzynarodowe a halą, która to spełnia” - stwierdził marszałek Władysław Ortyl.
Reklama
Miejski samorząd jest inwestorem. Hala będzie kosztować 136 milionów złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A. (lider) oraz Balzola Polska Sp.z.o.o, Construcciones y Promociones Balzola S.A. (partnerzy).

„Znakiem rozpoznawczym Mielca zawsze była praca z młodzieżą. Podobnie jest teraz, a powstanie nowej hali znacznie poprawi warunki do trenowania. Pamiętam otwarcie poprzedniej hali, liczę, że zobaczę otwarcie tej nowej” – powiedział Edward Kazimierski, były prezes Stali Mielec, człowiek legenda, który zarządzał klubem w latach 1968-84.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W czwartek zawyją syreny alarmowe

PODKARPACIE. Dwa głośne sygnały alarmowe zostaną wyemitowane w najbliższy czwartek, 18 listopada.

Podkarpacie

Coraz więcej stulatków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Już 122 osoby z terenu woj. podkarpackiego pobierają z ZUS świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 300 zakażeń, 4 zgony [15.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 322 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 718 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [12.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 636 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejne 504 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 800 zakażeń, 19 zgonów [10.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 795 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 600 nowych zakażeń na Podkarpaciu [9.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 606 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 300 nowych zakażeń na Podkarpaciu [8.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 327 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 420 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano zgonów osób chorych na COVID-19.

Podkarpacie

Nocny wypadek na A4. Citroen uderzył w bariery

PODKARPACIE. 35-letnia kobieta kierująca citroenem, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. W zdarzeniu ucierpiała jedna z pasażerek.

Reklama