Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Wybrano wykonawcę dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej

Dodano: 18.03.2021 r.

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. GDDKiA Odział w Rzeszowie rozstrzygnęła przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Jeśli nie wpłyną odwołania, wkrótce możliwe będzie podpisanie umowy.

W przetargu startowało 7 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k. na kwotę blisko 2,9 mln zł. Zamówienie obejmuje opracowanie studium korytarzowego (SK), studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU).
Zadaniem wykonawcy będzie analiza możliwości przeprowadzenia obwodnicy zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej miasta. Ostatecznie przebieg nowej drogi zostanie ustalony w planowanej do uzyskania w ramach zamówienia Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Obwodnica Kolbuszowej powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 jako droga klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 8,5 km. W ramach inwestycji powstanie droga wraz ze skrzyżowaniami (ewentualnie węzłami), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska.
Reklama
Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia dużego natężenia ruchu w mieście poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego. Budowa obwodnicy poprawi również bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowość dróg.

Nowa droga ułatwi tranzyt w ciągu drogi DK9 Rzeszów - Radom i dalej w kierunku południowym tj. do przejścia granicznego w Barwinku.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W województwie podkarpackim w ramach programu łącznie powstanie 8 obwodnic.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia. Ile zakażeń na Podkarpaciu? [19.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. Ponad 280 interwencji strażaków

PODKARPACIE. 282 razy interweniowali w niedzielę podkarpaccy strażacy po burzach jakie przeszły nad naszym regionem. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

4-latek wypadł z okna na pierwszym piętrze. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala

PODKARPACIE. 4-letni chłopiec wypadł z mieszkania na pierwszym piętrze. Ranne dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [16.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

93-latek na skuterze zderzył się z ciężarówką - zginął na miejscu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło dziś rano w miejscowości Pruchnik w powiecie jarosławskim. 93-letek kierujący skuterem zderzył się z samochodem ciężarowym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 8 zakażeń, 6 zgonów [15.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń. Województwo podkarpackie znalazło się na czwartym miejscu pod względem liczby nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 2 zakażenia na Podkarpaciu. Brak zgonów [14.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama