Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Wypadek motoszybowca w Górkach. Jedna osoba nie żyje

Dodano:

fot. KPP Mielec
fot. KPP Mielec
PODKARPACIE. W Górkach rozbił się motoszybowiec z dwoma mężczyznami na pokładzie. Jeden z nich, w stanie ciężkim, został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Drugi poniósł śmierć na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godz. 21:00 w pobliżu prywatnego, trawiastego lądowiska w miejscowości Górki w powiecie mieleckim. Rozbił się tam motoszybowiec typu „Straton” z dwoma mężczyznami na pokładzie. Tuż po uderzeniu w ziemię, maszyna stanęła w płomieniach. Jednemu z mężczyzn udało się wydostać. W ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Niestety, drugi mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci ustalili, że lecący motoszybowcem mężczyźni, to 19-letni mieszkańcy gminy Wadowice Górne. Przez całą noc, pracujące na miejscu wypadku służby, zabezpieczały materiał dowodowy, który posłuży do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia. Sprawę bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.
 
Źródło: KPP Mielec
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci rozpoczynają akcję „Pieszy”

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim policjanci prowadzą działania pn. „Pieszy”.

Podkarpacie

Uszkodzono rurociąg gazowy. Ewakuowano mieszkańców z ośmiu gospodarstw

PODKARPACIE. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego PSP w Krośnie w sobotę, 7 grudnia o godz. 10:30.

Podkarpacie

Zgłosił kradzież i wpadł za narkotyki. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany

MIELEC. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 25-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. 

Podkarpacie

694 rodzin z Podkarpacia otrzymało Szlachetną Paczkę

PODKARPACIE, POLSKA. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę 7-8 grudnia ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce.

Podkarpacie

43-latek miał 4 promile jadąc samochodem. Zasnął na środku drogi

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który na środku drogi zatrzymał swojego volkswagena i uciął sobie drzemkę.

Podkarpacie

Trwa budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

PODKARPACIE. Trwają prace budowlane związane ze stworzeniem 15-kilometrowej obwodnicy Niska i Stalowej Woli. 

Podkarpacie

Bieszczadzkie żubry cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem

PODKARPACIE. W tym roku na spotkanie z bieszczadzkimi żubrami wybrało się 204 tys. osób.

Podkarpacie

Otwarto obwodnice Kolbuszowej

PODKARPACIE. Oficjalne otwarcie obwodnicy odbyło się 6 grudnia.

Reklama