Rzeszów - Piątek, 11.07.2025
Reklama

Wypadek na autostradzie, w korku bus wiozący dziecko pod respiratorem. Pomogli policjanci

Dodano:

fot. KPP w Ropczycach
fot. KPP w Ropczycach
PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach eskortowali busa transportującego dziecko podłączone do respiratora. Bus utknął w korku po wypadku na autostradzie, a w urządzeniu podtrzymującym życie kończyła się bateria.

W niedzielę po godz. 17:00 na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Kozodrza doszło do zderzenia trzech samochodów. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 41-letni kierowca skody, z niewiadomych przyczyn, zatrzymał się na lewym pasie ruchu. Za nim zatrzymała się 28-latka kierująca mercedesem. Na stojące pojazdy najechało renault, którym kierował 68-letni mężczyzna. W zdarzeniu ucierpieli: kierowca renault oraz kierująca mercedesem. Autostrada A4 w kierunku Rzeszowa przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Kiedy policjanci prowadzili czynności związane z tym wypadkiem, na numer alarmowy zadzwonił kierujący busem marki Mercedes, który utknął w korku na autostradzie. Mężczyzna poinformował, że przewozi w samochodzie dziecko podpięte do respiratora, w którym kończy się bateria. Aparatura miała działać jeszcze tylko przez ponad godzinę. Kierowca jechał do szpitala w Sanoku.
Reklama
Dyżurny ropczyckiej komendy natychmiast skierował do zgłaszającego patrol. Radiowóz z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych, umożliwił kierowcy mercedesa zawrócenie na autostradzie. Następnie, korzystając z utworzonego korytarza życia, funkcjonariusze eskortowali go, jadąc pod prąd, do najbliższego zjazdu z autostrady. Po bezpiecznym opuszczeniu autostrady, kierowca mercedesa podziękował policjantom i dalej pojechał sam.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Kolejna osoba wyzdrowiała

PODKARPACIE. Łącznie w naszym województwie zanotowano do tej pory 100 przypadków.

Podkarpacie

Otwarto kolejną stację paliw przy podkarpackim odcinku A4

Obiekt powstał na MOP Paszczyna Północ przy A4, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Samorząd województwa uruchomił już pierwsze środki na pomoc szpitalom

PODKARPACIE. Samorząd Województwa Podkarpackiego przekaże 50 mln zł na ochronę zdrowia w związku z koronawirusem. Uruchomiono już 20 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 95 zakażonych na Podkarpaciu. Potwierdzono dwa nowe przypadki

PODKARPACIE.  Łącznie dzisiaj pojawiło się w naszym regionie 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [31.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono 13 nowych osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała. Aktualnie w województwie podkarpckim mamy łącznie 93 osoby zakażone.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Pustkowie. Nie żyje 34-letni mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Pustkowie, w powiecie dębickim. Kierowca renault master śmiertelnie potrącił 34-letniego pieszego.

Podkarpacie

Do szpitala w Łańcucie trafiły respiratory od podkarpackich strażaków

Kolejna pomoc dla łańcuckiego szpitala, tym razem od podkarpackich strażaków.

Podkarpacie

Uderzyła motocyklem w przystanek. Mimo reanimacji zmarła

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Reklama